Příští Finále bude věnováno režiséru Krejčíkovi

Jméno režiséra Jiřího Krejčíka spojí pořadatelé s příštím, 21. ročníkem filmového festivalu Finále. Retrospektiva přibližující Krejčíkovu tvorbu bude poctou k jeho devadesátinám, jež oslaví v červnu 2008, řekl ředitel festivalu Ivan Jáchim. Už pouhý den po skončení Finále, připravují pořadatelé ročník další.

Cílená propagace v Plzni

Jméno režiséra Jiřího Krejčíka spojí pořadatelé s příštím, 21. ročníkem filmového festivalu Finále. Retrospektiva přibližující Krejčíkovu tvorbu bude poctou k jeho devadesátinám, jež oslaví v červnu 2008, řekl ředitel festivalu Ivan Jáchim. Už pouhých pár hodin po skončení Finále, připravují pořadatelé ročník další.
Nejdůležitějším úkolem nyní bude zajistit vyhovující prostory. Hlavní centrum dění, kino Elektra, potřebuje rekonstrukci. Jasné je, že by Finále mělo zůstat ve středu města, aby neztratilo svou tvář, dodal Jáchim. O možných alternativách zatím mluvit nechce.
S průběhem sedmidenního 20. ročníku je spokojen. Každá z projekcí byla vyprodána minimálně z 90 procent. Do sálu kina Elektra se 750 místy byly přidávány i židle navíc. Diváci viděli 186 filmů, mezi nimi 20 soutěžních celovečerních a 28 dokumentů. Vstupenek pořadatelé vydali přes 21.500. "Účast byla podobná jako vloni. Trochu nižší počet prodaných vstupenek si vysvětlujeme zprovozněním multikina na okraji města," řekl Jáchim.
Díky velkému zájmu se přidávali projekce Obsluhoval jsem anglického krále, Taking Off Miloše Formana, filmy Bestiář, Vratné lahve, ale například i 4,5 hodiny dlouhý cyklus černobílého seriálu Hynka Bočana Záhada hlavolamu podle knihy Jaroslava Foglara.
Festival doprovodilo sedm koncertů, šest výstav, diskuse a semináře. Například panel České protipirátské unie a připravovaných projektů. Vyprodáno bylo na pořady Zdeňka Suchého nazvané Parodie v hudebních klipech a Umíte ještě slovensky? se zpěvačkou Darou Rolins. Na téma česká éra elektronických soundtracků diskutoval Jan P. Muchow, držitel Českého lva za hudbu filmu Grandhotel.
Muchow složil hudbu také k Pusinkám Karin Babinské, které si odnesly hlavní festivalovou cenu Zlatého ledňáčka. Cenu za nejlepší dokument získala Helena Třeštíková za snímek Marcela. Diváckou cenu obdržel režisér Robert Sedláček za snímek Pravidla lži. Cenu za významnou podporu české kinematografie v zahraničí udělila porota Robertu Richterovi, členu výběrové komise MFF v San Sebastianu. Ocenění za mimořádný počin připadlo filmu ...A bude hůř Petra Nikolaeva.
Rozpočet festivalu byl 14 milionů korun. Město Plzeň na něj přispělo částkou tři miliony korun, Plzeňský kraj poskytl 900.000 Kč. Sošky Zlatého ledňáčka jsou z dílny plzeňského umělce Františka Bálka.




The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 02.05.2007 09:27



0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka