Privamed léčí cévy - má angiografii a intervenční radiologii

Nová moderní pracoviště angiografie a intervenční radiologie zprovoznila v Centru jednodenní chirurgie Městská nemocnice Privamed. Zaměřovat se budou na pacienty s onemocněními cév, která se řadí na přední místa mezi závažné nemoci u lidí středního a vyššího věku. Například obliterující (uzávěrová) ...

Cílená propagace v Plzni

Nová moderní pracoviště angiografie a intervenční radiologie zprovoznila v Centru jednodenní chirurgie Městská nemocnice Privamed. Zaměřovat se budou na pacienty s onemocněními cév, která se řadí na přední místa mezi závažné nemoci u lidí středního a vyššího věku. Například obliterující (uzávěrová) aterosklerosa se vyskytuje ve věku 40 až 75 let až u 20 % populace. Neléčená nemoc vede až k invaliditě či dokonce amputacím končetin.
„Angiografie a intervenční radiologie nám umožní tyto nemoci periferních cév (mimo srdce) diagnostikovat a léčit. Léčba spočívá zejména v provádění angioplastik zúžení či uzávěrů periferních tepen (mimo srdce) a v případném zavedení stentu do postiženého místa. To se provádí nafouknutím balonku v postiženém místě, který se zavádí zpravidla ze stehenní tepny,“ vysvětluje šéflékař nového pracoviště a primář radiologie MUDr. Milan Novák. Nejčastějšími pacienty budou nemocní s aterosklerotickým postižením tepen dolních končetin, pánve apod., to jsou například ti, kteří jsou v důsledku onemocnění nuceni pro bolest v dolní končetině zastavit a odpočívat po ujití poměrně krátkého úseku. Kromě diagnostiky a léčby nemocí periferních tepen budou prováděna i vyšetření a výkony v žilním řečišti a podobně.
„Pracoviště bude komplementární, tedy doplňující k pracovišti ve Fakultní nemocnici, které je vytíženo zejména akutními výkony, které nesnesou odkladu. S Chirurgickou klinikou Fakultní nemocnice budeme spolupracovat v léčbě těch nemocných, u nichž povaha onemocnění bude vyžadovat rekonstrukční cévní operaci,“ říká ředitel nemocnice Privamed MUDr. Petr Zimmermann. Rozvoj zobrazovacích a intervenčních metod, tedy i tohoto pracoviště, je rovněž součástí Dohody o spolupráci s Lékařskou fakultou UK v Plzni, která byla uzavřena za účelem realizace projektu Biomedicínského centra LF UK v Plzni.
Spolu s novými provozy nemocnice Privamed začala využívat systém PACS, který znamená úplný přechod k plně digitálnímu zpracování a archivaci nálezů z klasických rentgenových snímků, včetně nálezů z počítačového tomografu, magnetické rezonance a angiografie. Z ordinací lékařů tak zmizí podsvícené prohlížecí tabule. Digitální snímky jsou lékařům nemocnice k dispozici prostřednictvím počítačové sítě, popřípadě na discích CD a DVD. Nový systém kromě úspory času přináší i finanční úspory ve výši zhruba 1 milion korun ročně, protože již není třeba snímky vyvolávat.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 22.09.2010 17:05



0 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka