Projekt Bezpečné město v Plzni funguje

Projekt Bezpečné město funguje v Plzni od ledna 2009. Dnes je město rozděleno na 63 okrsků, ve kterých je občanům v souvislosti s problematikou bezpečnosti a prevence kriminality k dispozici vždy trojice zastupitel, městský strážník a policista. Aktivity se dají stručně shrnout do několika rovin: w...

Jarní servisní akce AUTO CB

Projekt Bezpečné město funguje v Plzni od ledna 2009. Dnes je město rozděleno na 63 okrsků, ve kterých je občanům v souvislosti s problematikou bezpečnosti a prevence kriminality k dispozici vždy trojice zastupitel, městský strážník a policista. Aktivity se dají stručně shrnout do několika rovin: webový portál, konkrétní bezpečností opatření reagující na situaci ve městě či připomínky občanů, instalace schránek pro občany, nový expertní tým na problematiku extremismu a řada dalších projektů zaměřených na prevenci a bezpečnost ve městě.
Webový portál Bezpečné město, který umožňuje ihned získat příslušné informace
o kontaktních osobách, aktualitách, struktuře, navštívilo k 11. lednu 2010 celkem 22 260 občanů (40 643 návštěv). Návštěvníci si zobrazili 234 940 stran, poměr návratů na portál je 32,14%. Noví návštěvníci portálu činí 55,39%. Portál mimo občanů ČR navštívili také občané například ze Slovenska (161x), Německa (153x), Velké Británie (191x), Norska (18x), USA (49x), Švýcarska (39x) a Rakouska (25x). Prostřednictvím webové poradny své dotazy nebo podněty napsalo od 1. ledna do 31. prosince 2009 celkem 386 občanů. 514 občanů kontaktovalo přímo své strážníky, policisty a zastupitele.

V červenci a srpnu 2009 se postupně v jednotlivých plzeňských okrscích objevily schránky důvěry (infoschránky). Ty představují alternativu pro ty, kteří nemají přístup k internetu a chtějí upozornit na konkrétní problém, nebo slouží k předání nalezených dokladů, klíčů atd. Výběr celkem 60 schránek zajišťuje Městská policie Plzeň. Od srpna
do prosince 2009 se ve schránkách objevilo 32 občanských průkazů, 15 řidičských průkazů, 16 průkazek zdravotních pojišťoven, 13 peněženek, 38 Plzeňských a různých platebních karet, 1 cestovní pas a 4 svazky klíčů. Prostřednictvím infoschránek podali občané 7 dotazů a podnětů.

Odbor bezpečnosti a prevence kriminality inicioval v průběhu loňského roku několik opatření, která přímo reagovala na bezpečnostní situaci. Patřilo mezi ně např. opatření CENTRUM, operativní řešení související s bezdomovci před obchodními domy, rušení nočního klidu, neoprávněná používání bytů drogově závislými, ale také např. likvidace černé skládky u Vejprnického potoka.

Město v souvislosti s aktuálním problémem s pravicovým extremismem zřídilo také šestičlenný expertní tým specialistů na extremismus, historii, správní právo a politologii, který pomáhá s posuzováním oznamovaných shromáždění. Na vyžádání poskytne stanoviska k těm akcím, u kterých je důvodná obava, že by mohl být porušen zákon. K dnešnímu dni vydal expertní tým 5 stanovisek.

Mezi další projekty Odboru bezpečnosti a prevence kriminality patří např. dobrovolní dopravní asistenti, kteří dbají na bezpečnost dětí při přecházení vozovek u škol před a po ukončení vyučování, projekt SENI zaměřený na instalaci bezpečnostních řetízků a kukátek a další preventivní aktivity určené pro jednu z nejvíce ohrožených skupin, seniory.



The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
19.02.2010 09:25



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka