Raboň ani Kreuziger v časovce neuspěli

Plzeňští cyklisté nenaplnili v časovce jezdců do 23 let na MS ve Španělsku ambice na umístění v první desítce.

Čeští reprezentanti nenaplnili v časovce jezdců do 23 let na mistrovství světa ve španělském Madridu očekávání a do bojů o nejvyšší pozice nezasáhli.
Letošní mistr Evropy v závodu s hromadným startem František Raboň obsadil 21. místo, devatenáctiletý Roman Kreuziger, loni na juniorském MS zlatý a stříbrný, skončil při své premiéře v této kategorii dvaatřicátý.
Vyhrál ruský cyklista Michail Ignaťjev, dvacetiletý talent zdolal na trati dlouhé 37,9 kilometru Dmytra Grabovského z Ukrajiny o 34 sekund. O další tři vteřiny pomalejší byl Peter Latham z Nového Zélandu a získal bronz.
Česká dvojice byla již na úvodním mezičase za první dvacítkou a bylo jasné, že smělé plány na umístění v nejlepší desítce jsou tentokrát nereálné.
Grabovskyj byl jediným z papírových favoritů, který se prosadil. Podobně jako Raboň nenaplnili očekávání stříbrný z ME Belgičan Cornu, v sezoně vynikající Reus z Nizozemska, Ital Dall’antonia i další.
Raboň uznal, že jeho umístění se rozhodně za úspěch považovat nedá, i když jízda se mu špatná nezdála. "Minuta chyběla třeba na šesté místo, ale musím přiznat, že forma nebyla taková jako v
červnu či červenci," řekl agentuře ČTK jezdec celku z Plzně, člen stáje PSK Whirlpool. "Neberu
to jako tragédii. Časovku jelo plno specialistů a na mistrovství Evropy v Moskvě to bylo stejné," řekl.
Dodal, že on i Kreuziger dosahovali lepších výsledků v silničních závodech. "Hážeme to za hlavu a oba se těšíme na sobotu. Na silnici nechám maximum, budu útočit, budu aktivní jako
v Moskvě," zdůraznil Raboň.
Druhý Plzeňan Kreuziger prohlásil, že se mu závod nepovedl. "Když na to člověk v danou chvíli nemá, tak rozdíly jsou znát, a já prostě neměl dobrý den. Asi jsem to hodně zkazil tím, že v neděli jsem jel dlouhý závod v dešti a chladu, ale pevně věřím, že v sobotu to bude lepší," řekl Kreuziger.
MS cyklistů v Madridu, časovka jezdců do 23 let (37,9 km): 1. Ignaťjev (Rus.) 47:24, 2. Grabovskyj (Ukr.) -34, 3. Latham (N. Zél.) -37, 4. Mortensen (Dán.) -50, 5. Špilak (Slovin.) -
1:12...21. Raboň -2:25, 32. Kreuziger (oba ČR) -3:12.