Radová se vešla do dvacítky

Plzeňská triatlonistka Lenka Radová se neztratila v závodě Světového poháru v britském Salfordu.

Plzeňská triatlonistka Lenka Radová se neztratila v závodě Světového poháru, který se konal v britském Salfordu. Česká reprezentantka obsadila devatenáctou příčku.
Ještě lépe na tom byla její kolegyně Vendula Frintová, která skončila devátá, když ztratila více než dvě minuty na vítěznou Samathu Warrinerovou. Ta o 24 vteřin porazila Brazilku Marianu Ohataovou.
Závod mužů ovládli Australané, vyhrál Brad Kahlefeldt před Peterem Robertsonem. Z dvojice českých reprezentantů závod dokončil jen Přemysl
Švarc, který skončil až v závěru páté desítky. Flip Ospalý v průběhu běžecké části odstoupil.
Výsledky, muži: 1. Kahlefeldt 1:54:31, 2. Robertson (oba Austr.) -13, 3. Clarke (Brit.) -15, 4. Potts (USA) -17, 5. Unger (Něm.) -17, 6. Stannard (Brit.) -18, ...47. Švarc -5:24, Ospalý (oba ČR) - nedokončil, ženy: 1. Warrinerová (N. Zél.) 2:04:28, 2. Ohataová (Braz.) -24, 3. Hewittová (N. Zél.) -28, 4. Harrisonová (Fr.) -50, 5. Franzmannová (Něm.) -1:09, 6. Di Marcová-Messmerová (Švýc.) -1:13, ...9. Frintová -2:08, 19. Radová -3:29, 29. Šupinová -4:40, 40. Zelenková -6:25, 41. Vodičková (všechny ČR)