Radová skončila pátá v JAR

Plzeňská triatlonistka Lenka Radová absolvovala závod Světového poháru, ještě lepší Češkou v něm byla třetí Vendula Frintová

Česká triatlonistka Vendula Frintová vybojovala třetí místo v závodu Světového poháru v jihoafrickém Richards Bay a poprvé v kariéře se v prestižním seriálu prosadila na stupně vítězů.
Vicemistryně světa do 23 let nestačila jen na Australanku Emmu Snowsillovou a Němku Anju Dittmerovou.
Další česká závodnice, Plzeňanka Lenka Radová, skončila pátá.
Dvojnásobná mistryně světa Snowsillová vybojovala čtvrtý triumf ve Světovém poháru se suverénním náskokem tři a půl minuty. Druhá Dittmerová, která
předloni celý seriál vyhrála, porazila před týdnem v Madridu ve finiši v souboji o osmé místo Frintovou o jedinou sekundu. Tentokrát obě rivalky
dělilo v cíli 17 sekund.
Dosavadním maximem Frintové ve Světovém poháru bylo čtvrté místo, které obsadila loni v Madridu i Hamburku.
Výsledky - ženy: 1. Snowsillová (Austr.) 2:03:12, 2. Dittmerová (Něm.) -3:31, 3. Frintová (ČR) -3:48, 4. Grovesová (Kan.) -3:55, 5. Radová (ČR) -4:28, 6. Haiböcková (Rak.) -4:43.