Radová získala v Plzni titul

Lenka Radová vyhrála dnešní Pilsner Urquell Triatlon, který byl zároveň mistrovstvím České republiky na olympijské trati. Mezi muži získal zlato hlavní favorit Filip Ospalý.

Lenka Radová diktovala tempo mistrovského závodu, který byl zároveň třetím podnikem Českého poháru, hned od plavecké části. S další plzeňskou triatlonistkou Evou Novákovou si už v plavecké části vytvořily značný náskok, který udržely i v sedle kola. Na běžeckém okruhu, který vedl z nádvoří plzeňského pivovaru do Štruncových sadů, už Radová brzy osaměla a v pohodě si doběhla pro zlato. Nováková klesla na šestou příčku, stupně vítězů obsadily další favoritky Renata Berková a Vendula Frintová. "S Evou jsme plánovaly, že už v plavání do toho pořádně dupneme. Škoda, že jsme neměly větší náskok, přála bych jí alespoň medaili. Jsem spokojená, doma jsem chtěla lidem ukázat, že na to mám," uvedla v cíli Radová.
Její oddílový kolega z Olympo teamu Filip Ospalý svedl souboj s Martinem Krňávkem. Oba vzorně spolupracovali a teprve kilometr před cílem se Ospalý soupeři dokázal odpoutat. "Byl to těžký závod, klidně mohl vyhrát i Martin," řekl vítěz.
Mistrovství ČR v krátkém triatlonu-Pilsner Urquell Triatlon (1,5 km plavání, 40 km cyklistika, 10 km běh), muži: 1. Ospalý 1:43:49 hod., 2. Krňávek (oba Olympo team) -24, 3. Pejsar (TTT Kovosvit) -1:17, 4. Bureš (Acis PF Plzeň) -1:40, 5. Daněk (Olympo team) -2:37, 6. Wainer (T-lie team Louny) -2:41. Ženy: 1. Radová 1:57:23, 2. Berková -1:15, 3. Frintová (všechny Olympo team) -2:21, 4. Trnková (Sportprestige) -4:13, 5. Vodičková (Bižutérie Jablonec) -4:49, 6. Nováková (Slavia VŠ Plzeň) -5:57.