Rozhlas pořádá ve čtvrtek diskuzní pořad Plzeňské příběhy

Dne 7. listopadu 2013 v 18:00 bude v Českém rozhlasu Plzeň ve spolupráci s Fakultou filozofickou ZČU, Katedrou politologie a mezinárodních vztahů uspořádán diskuzní pořad. Hostem bude ředitel občanského sdružení Post Bellum a spoluautor dokumentárního cyklu Příběhy 20. století Mikuláš Kroupa. Témat...

Cílená propagace v Plzni

Dne 7. listopadu 2013 v 18:00 bude v Českém rozhlasu Plzeň ve spolupráci s Fakultou filozofickou ZČU, Katedrou politologie a mezinárodních vztahů uspořádán diskuzní pořad. Hostem bude ředitel občanského sdružení Post Bellum a spoluautor dokumentárního cyklu Příběhy 20. století Mikuláš Kroupa. Tématem bude „Paměť národa: Plzeňské příběhy“.
„Pro Fakultu filozofickou ZČU je spolupráce na diskusním pořadu Českého rozhlasu Plzeň znamenitou příležitostí představit široké veřejnosti naše výzkumné aktivity i významné osobnosti působící na fakultě nebo s ní spolupracující. Právě prostřednictvím diskusí můžeme posluchače vtáhnout do zajímavých témat, která jsou však často z různých důvodů veřejnosti málo známá nebo opomíjená,“ uvádí děkan fakulty Pavel Vařeka.

Na začátku byla touha po zajímavých příbězích z naší nedávné minulosti, které rozhlasový novinář Mikuláš Kroupa začal s několika přáteli na konci devadesátých let doslova na koleni nahrávat a uchovávat. Během pár let se však celý projekt radikálně proměnil. Vznikla společnost Post Bellum a kolem Kroupy se shromáždily stovky spolupracovníků. Tato úctyhodná organizace se podílí na vzniku unikátního seriálu Příběhy 20. století, které vysílá Český rozhlas Plus a Radiožurnál. Současně založila mezinárodní archivní portál www.pametnaroda.cz – www.memoryofnations.eu, kde uchovává a zpřístupňuje tisíce příběhů. Za své projekty dostalo sdružení Post Bellum řadu domácích i evropských cen, například za nejlepší on-line občanskou žurnalistiku od Googlu a Open Society Fund.


„Máme přece odpovědnost k vlastním dětem, i pro ně tato svědectví musí zůstat zachována. Je to nejen důležitá práce, ale také nesmírně zajímavá. Dostali jsme se k příběhům, které podstatně změnily naše vnímání minulosti, způsob nahlížení na dějiny. Současně nám poskytují i velmi zvláštní zrcadlo. Celý náš projekt Paměť národa je vlastně takovým velkým zrcadlem, které se vás ptá: Jak byste se v podobné situaci zachoval vy?“ vysvětluje Kroupa.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 07.11.2013 06:02



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka