Rozhovor s organizátorkou Česko - Slovenské MISS Pavlínou Němečkovou

( - VAV -) Znám Vás především jako hlavní manažerku projektu Dívka Šumavy. Představte, prosím, tento projekt čtenářům, kteří ještě Dívku Šumavy neznají. V čem je Dívka Šumavy jiná než ostatní soutěže krásy? Dívka Šumavy působí v Plzeňském a Jihočeském kraji již přes 8 let. Vychází z koncept...

Cílená propagace v Plzni

( - VAV -) Znám Vás především jako hlavní manažerku projektu Dívka Šumavy. Představte, prosím, tento projekt čtenářům, kteří ještě Dívku Šumavy neznají. V čem je Dívka Šumavy jiná než ostatní soutěže krásy?

Dívka Šumavy působí v Plzeňském a Jihočeském kraji již přes 8 let. Vychází z konceptu klasických soutěží krásy a těžko hledat odlišnosti od ostatních „soutěží krásy“, kterých je v naší zemi opravdu spousta. Nehledáme profesionální modelky, ale dívky, u kterých je krása „věčná“, které mají něco víc, než jen krásnou tvář a tělo. Dívku Šumavy se snažím realizovat v přátelské, rodinné atmosféře, zprostředkovávat dívkám setkání se zajímavými osobnostmi, špičkovými lektory, profesionály ve svých oborech, ať je to například zdravá strava, životní styl, osobní růst, společenský protokol, cvičení a fitness, či mediální tréninky, vystupování na veřejnosti. Pro slečny je to, myslím, taková výbava „každé mladé dámy“ a jak s ní naloží, nebo jak využijí nabyté zkušenosti, získané kontakty, to už je na nich samotných. Snažím se jim také přiblížit oblasti sociálně slabších, nesměrovat jejich zraky, cíle a cesty pouze k pomyslnému lesku hvězd a přehlídkových mol.

Co pro Vás osobně Dívka Šumavy znamená? Je to splněný sen, radost nebo nikdy nekončící tvrdá práce?

Je to možná kombinace toho všeho, co říkáte, moje „dítko“ a celoroční, i když většinou neviditelná práce. Dnes by ale DŠ nebyla tam kde je, a jaká je bez několika skvělých lidí, kteří se postupem času zapojili, na projektu se podílejí a rozvíjí jej. Navíc každým rokem přibyde do té naší „rodinky“ někdo nový. DŠ dostala do vínku zvláštní dar, propojovat cesty úžasných a tvůrčích lidí, kteří chtějí dělat něco víc, nad rámec svých běžných povinností a každodenní práce, chtějí být součástí něčeho výjimečného, přiložit svůj díl, své umění k tomu v závěru velkolepému dílu, které je většinou vidět až na konci v podání finálového galavečera.

Jaké plány máte s populární soutěží krásy Dívka Šumavy v roce 2014 a v dalších letech?

Je na čase, aby Dívka Šumavy udělala další krok, aby se více otevřela světu, aby se z ní stala slečna. Před třemi lety jsme otevřeli hranice oběma krajům, oprostili jsme se pouze od šumavských okresů a nyní je cítit, že je potřeba další změny, nemůžeme stát na místě.

S růstem projektu už s krásnou Šumavou máme bohužel pramálo společného, místa bydliště soutěžících dívek se jí vzdalují, místa konání finále taktéž, myslím, že si nemůžeme dovolit nést dále toto jméno.

Navíc je třeba usadit se na jednom místě, putování je organizačně i ekonomicky náročné, hledání partnerů každý rok na jiném místě taktéž. Je třeba se stabilizovat, celý projekt otevřít více světu, médiím, firmám, zatraktivnit jej pro sponzory. Dívka Šumavy byla často bohužel většími společnostmi vnímána jako „jakási soutěž“ někde na Šumavě, ovšem svým pojetím a zpracováním, které každoročně nabízíme divákům a soutěžícím dívkám, si myslím zaslouží absolutně jiného vnímání.

Na přehlídkovém molu se soutěžící dívky vždy krásně usmívají, ale do smíchu jim určitě vždycky není. Prozraďte nám, prosím, jak se dívky vzájemně podporují a dodávají si sebevědomí? Funguje v zákulisí týmová práce, soudržnost a přátelské vztahy nebo dívky nekompromisně bojují o vítězství?

Každý rok se sejde jiná parta slečen, někdy se objeví náznak toho, že jsme v soutěži, ale většinou jsou to jen malicherné záležitosti a s tím, jak se dívky více poznávají, se snaží vzájemně si pomáhat a podporovat. Jak už jsem říkala, všichni, kdo se na přípravách DŠ podílejí, to dělají, protože chtějí, tedy s láskou, ne proto, že by „museli do práce“, a to je na celkové atmosféře znát. Problémy a komplikace nastávají na každém kroku a vždy jsou tu od toho, abychom je vyřešili co nejsnáze a bezbolestně. Cíl máme všichni stejný …. Úspěšné a krásné slavnostní zakončení v podání finálového galavečera.

Zažila jste za 8 let soutěže nějakou nekalou praktiku boje o titul Dívka Šumavy?

Nevzpomínám si na nic tak zásadního. Samozřejmě všechny chtějí vyhrát, tu a tam je to více znát, ale žádné lámání podpatků, apod… Na vzkazy, komentáře a průpovídky, které přicházejí po soutěži, většinou bohužel z okolí kamarádů, či přátel dívek, které nezvítězily, jsem si už zvykla. Vždy se někdo takový najde.

Jak vnímáte rivalitu mezi Plzeňským a Jihočeským krajem v rámci soutěže Dívka Šumavy?

Tak od té doby, kdy máme finalistky půl na půl je znát, že samozřejmě Plzeňačky spolu komunikují více, tak jako Jihočešky, ale díky společným akcím, tréninkům a nácvikům společných choreografií se nám vždy dříve, či později podaří kolektiv stmelit.

Máte v plánu rozšířit působnost Dívky Šumavy na další regiony? Pak by se ale, předpokládám, musel změnit název soutěže. Máte celorepublikové ambice? Chystáte nějaký obdobný projekt s působením v celé České republice?

Jak už jsem naznačila, změna je potřeba. Všechna Šumavská města, kde to bylo reálné, jsme již s Dívkou Šumavy navštívili. Chceme se usadit a zůstat v Plzni, navázat ale na osmi letou historii, zachovat koncepci projektu a hledat stále dívky s „krásou v srdci“. Jak jsem řekla, otevřeme se více světu, zatraktivníme projekt pro partnery, zkrátka oblékneme nový kabát. Chci dát příležitost dívkám, které chtějí v životě něco dokázat, ukázat schopnosti, zviditelnit svoji osobnost, nikoliv pouze prvoplánovým kráskám.

Nebudeme je omezovat v místě bydliště, oblasti působení, ani centimetrech, koníčcích, nebo zájmech…

Jediné omezení bude věková hranice. Věkově budou mezi 18 - 25 rokem, a protože zde studuje a pracuje spousta dívek nejen z Plzeňského a Jihočeského kraje, příležitost tedy budou mít všechny Češky, ale pozor i Slovenky.

Musíme tedy být nějak odlišitelní od všech ostatních MISS. Budeme se snažit navázat na osmiletou historii „Dívky Šumavy“, pokračovat v naší filosofii, propagaci a hledání zdravé krásy, ale nová MISS již nebude putovat, usadí se.

Budeme tedy Česko - Slovenskou MISS, která ale zůstává nohama na zemi, a proto místem jejího působení zůstane Plzeň

Vím, že jste pracovitá, tvůrčí, usměvavá osobnost plná energie a že jste zodpovědná ještě za další projekty, které souvisí s krásou a modelingem. Představte nám, prosím, všechny Vaše projekty.

Dívka Šumavy je pilotním projektem, od kterého se odvíjí veškeré další aktivity. S většinou dívek z minulých ročníků nadále spolupracuji, angažuji je jako modelky na různých módních přehlídkách, či foceních, nebo příležitostně jako hostesky při firemních a reklamních akcích. Produkce těchto akcí a přehlídek je pak v naší režii.

Již několik let také organizujeme „školičku pro mini modelky“ s podtextem krásná = zdravá = fit. Zkrátka všechno to, co děláme pro velké Dívky Šumavy v dětském podání. Snažíme se dívkám ukázat, že cesta ke kráse vede především kombinací zdravého životního stylu a pohybu, proto se kromě chůze, choreografií, učí také tančit, besedují o zdravém stravování, cvičí, v létě hrají tenis, či volejbal, apod. Absolvují samozřejmě také focení a závěrečnou módní přehlídku.

Mimo tyto naše, tradiční akce jsem se také několik let podílela na organizaci regionálního kola Miss Aerobik ČR a produkovali jsme dva uplynulé ročníky Miss, podnikatelského Becher Klubu.

Jak dlouho podnikáte a jak složitá byla cesta k realizaci Vašich projektů?

Organizaci a produkci akcí se věnuji již téměř 15 let a vše přichází postupem času, dlouhou dobu jsem to vše měla jako koníček při zaměstnání. Cesta ke snům a cílům není nikdy jednoduchá, obzvláště v této činnosti, kdy neprodávám produkt, ani službu, ale stavím projekty, na které si finanční prostředky musím zajistit. Každým rokem, s každým projektem znovu a znovu od začátku. V dnešní době, kdy opravdu není nazbyt finančních prostředků ve firmách, ani v dotačních programech, kde jsou oborově naše projekty postradatelné, je to opravdu složité a nikdy nevíte, jestli k cíli dojdete. Zatím se to vždy podařilo.

Co Vám při podnikání přináší největší radost a co byla naopak podle Vás největší překážka, kterou jste musela překonat?

Tahle práce musí přinášet radost sama o sobě a rozdávat radost kolem sebe, jinak by ztrácela smysl, takže každé společná setkání, každá dokončená akce přináší velkou radost se závěrečným potleskem a zhasnutím světel.

Nikdo mne za tuto činnost neplatí, jak jsem říkala, finance si na akce musím zajistit sama, a to je bohužel tou největší překážkou. V současném stavu naší nestabilní ekonomiky a všeobecném pesimismu mezi lidmi a firmami se jen těžko získává síla a optimismus stavět stále znovu a znovu. Nestojí za mnou žádná velká společnost, ani jistota, nikdo nenalije finanční základ s každým novým rokem, nebo projektem. Proto je slovo „podnikání“ v tomto smyslu opravdu silným slovem ….

Co byste poradila nadšeným a pracovitým lidem, kteří chtějí svůj nápad či podnikatelský záměr realizovat? Jak mají svůj projekt nastartovat a jaké vlastnosti by měli mít, aby uspěli?

Sny jsou od toho, aby se plnily. „Dívka Šumavy“ se zatím opravdu nedá nazvat podnikáním, přesto, že věřím, že se tento projekt dokáže jednou dostat do jiných dimenzí a čísel.

Jste workoholik? Kolik hodin denně spíte a co Vás nabíjí energií?

Nejsem, v žádném případě! Nejsem „závislák“ na práci. Jsem možná hodně aktivní a činorodá, ale naopak mám ráda a dokážu si vychutnat vzácné chvíle klidu. Energii získávám právě, z práce samotné, ze svého nejbližšího okolí, spánku, nebo pohybu a sportu … Paradoxně v době, kdy bylo nejvíce akcí jsem se dala na studium VŠ, měla na starosti chod obchodu s italskou módou, dělali jsme několik celovečerních přehlídek za rok, rozjížděla jsem školičku mini modelek, a to pak bylo opravdu náročné, ale čím více toho člověk má, tím více má energie, tím více toho dokáže, zvládne, a když máte podporu a zázemí rodiny … všechno jde, když se chce…. Teď už jsou aktivity hodně vykrystalizované, akce si vybírám tak, aby byli všestranně smysluplné, jsem opatrnější.

Máte ráda soutěže mužské krásy? Co máte nejraději na mužích?

Na žádné mužské soutěži krásy jsem osobně nebyla, takže nemohu soudit. Muž v pravém slova smyslu je pro mne kombinace krásné osobnosti, charisma, zodpovědnosti, intelektu a charakteru.

Máte nějakou slabou stránku, která Vás štve a chtěla byste se jí zbavit?

Myslím, že už jsem dokázala poznat sama sebe a naučit se tedy pracovat se svými silnými i slabými stránkami.

Jaká místa Plzeňského kraje máte v oblibě a stojí podle Vás za návštěvu?

Jednoznačně krásná Šumava. A v okolí Plzně určitě zámek Kozel a jeho krásné zahrady…

Co byste vzkázala návštěvníkům portálu REGIONPLZEN.CZ?

Ráda bych všem popřála hezké vánoční svátky a do nového roku hlavně pevné zdraví, štěstí, úspěch na každém kroku a spoustu dobrých lidí kolem vás.

Děkuji za rozhovor

I já děkuji!

Stránky soutěže ČESKO – SLOVENSKÁ MISS : www.cs-miss.eu

Autor rozhovoru, otázky položil: Jan Vavřička (Google+)


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 03.02.2014 08:27




0 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka