Rozhovory o kultuře se povedou v Plzni nad pivem

Ve čtvrtek 24. května bude Plzeň hostit unikátní diskusní projekt s názvem Kulturquell. Svede dohromady zajímavé osobnosti různých profesí z Česka i ze zahraničí, aby s občany Plzně debatovali o tom, co pro ně znamená kultura a kam by se měla dále ubírat. Osobní rozhovory se nebudou konat v žádném n...

Jarní servisní akce AUTO CB

Ve čtvrtek 24. května bude Plzeň hostit unikátní diskusní projekt s názvem Kulturquell. Svede dohromady zajímavé osobnosti různých profesí z Česka i ze zahraničí, aby s občany Plzně debatovali o tom, co pro ně znamená kultura a kam by se měla dále ubírat. Osobní rozhovory se nebudou konat v žádném nablýskaném kongresovém centru, ale v osmi plzeňských hospodách a restauracích. Diskusi se zajímavou osobností si bude moci kdokoliv předem zarezervovat přes web. Čas debaty pak bude měřit padající pěna ve sklenici s oroseným plzeňským pivem.
Příslibem zajímavého zážitku z debat je pestrá škála diskutujících osobností. Budou mezi nimi byznysmeni, architekti, mecenáši i vědci, chybět nebudou ani politici nebo umělci. Akce navazuje na velmi úspěšný formát a akci Otevřený kulturní think tank, který v roce 2010 v Praze uspořádala iniciativa Za Česko kulturní. Ta se na tomto projektu podílí společně se společností Plzeň 2015.

„Tentokrát jsme však pozvali také zajímavé hosty ze zahraničí,“ slibuje programová ředitelka projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 Šárka Havlíčková. Do Plzně přijede například Brit Gerald Lidstone, kterého si jako poradce v oblasti cestovního ruchu vybrala vietnamská vláda, nebo bývalý ředitel amsterdamského Rijskmusea Jan Willem Sieburgh. Ten proslul ve světě svými neotřelými a inovativními postupy při propagaci a financování muzea. „Vyhlásil například online výherní loterii na jednotlivé pixely slavného Rembrandtova obrazu Noční hlídka,“ dodává k němu Havlíčková.

Z českých diskutujících přijali pozvání třeba novinář a redaktor České televize Petr Fischer, malíř Vladimír Kokolia, podnikatel a zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček nebo předseda poslanců TOP 09 Petr Gazdík. Nebudou chybět také zajímaví lidé z Plzně a okolí. Například autor konceptu hospod The Pub Martin Šampalík nebo ředitel Ústavu umění a designu Západočeské univerzity Josef Mištera.

„Cílem je dostat k debatě o kultuře dohromady lidi, kteří by se třeba jinak nesešli a často nejsou zvyklí na toto téma hovořit. Jen tak mohou vznikat nové a inspirativní myšlenky,“ uvádí za iniciativu Za Česko kulturní k výběru osobností Olga Škochová.

Tento pestrý mix diskutujících jistě zaručí zajímavé názory. Ovlivní je ale také samotní diskutující z řad veřejnosti. Zájemci o osobní rozhovor si již nyní mohou na webu www.openthinktank.cz rezervovat rozhovor s vybranou osobností, registrace je spuštěna a první debatní časy již zabrány.

Kdo si nestačí včas zarezervovat místo jeden na jednoho, může využít netradiční možnost kulturních odposlechů. Registrovaní kulturní špióni či kreativní mata hari mohou přijít v daný čas do jedné z osmi restaurací a prostřednictvím zvukové techniky naslouchat probíhajícím rozhovorům.

Celý den má také společný večerní program. Všichni diskutující se i s veřejností sejdou v hotelu angelo Pilsen ke společnému sdílení názorů a zážitků s debat. Od osmi večer je pak připravený hudební program ve Spolkovém domu Roudná.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 23.05.2012 14:16



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka