Šachista Štoček na titul nedosáhne

Plzeňan Jiří Štoček se na mistrovství České republiky v Brně dělí o 6. - 9. místo, titul už si zajistil Láznička

Titul šachového mistra České republiky získal Viktor Láznička z Rapidu Pardubice. Osmnáctiletý junior v předposledním kole brněnského turnaje porazil Vlastimila Jansu a v čele průběžného pořadí má dvoubodový náskok.
Všichni tři pronásledovatelé vedoucího šachisty uhráli pouze po půlbodu. Pavel Blatný remizoval s nejvýše nasazeným Jiřím Štočkem z Plzně, stejně dopadly partie Roberta Cveka s Tomášem Polákem a
Leonida Vološina s Radkem Kalodem. Do hry o druhé místo se tak zapojil i Miloš Jirovský, který porazil Jana Bernáška.
Výsledky - 10. kolo: Láznička (Rapid Pardubice) - Jansa (Mahrla Praha) 1:0, Jirovský (Mahrla Praha) - Bernášek (Rapid Pardubice) 1:0, Konopka
(Mahrla Praha) - Šimáček (Grygov) 0:1, Cvek (Novoborský ŠK) - Polák (Lok. Brno) 0,5:0,5, Vološin (Sokol Vyšehrad) - Kalod (Lok.
Brno) 0,5:0,5, Blatný (Lok. Brno) - Štoček (Sokol Plzeň I Ingem) 0,5:0,5.
Průběžné pořadí: 1. Láznička 7,5, 2.-5. Blatný, Cvek, Jirovský, Vološin všichni 5,5, 6.-9. Kalod, Polák, Šimáček, Štoček všichni 5, 10. Bernášek 4,5, 11. Jansa 4, 12. Konopka 2.