Šachistovi Štočkovi medaile uniká

Hráč extraligového Sokola Plzeň I Ingem podlehl v osmém kole mistrovství ČR juniorovi Lázničkovi.

Největší pozornost osmého dne šachového mistrovství České republiky poutala partie, v níž
junior Viktor Láznička porazil nejvýše nasazeného Jiřího Štočka z plzeňského Sokola I Ingem.
Láznička hrál s bílými kameny a vítězství si vybojoval po 45 tazích. Tímto úspěchem si upevnil vedoucí postavení v průběžné klasifikaci, neboť jeho pronásledovatel Robert Cvek remizoval s
Pavlem Šimáčkem.
Štoček se propadl z medailové pozice, nyní se dělí o 4. až 8. místo.
Kromě Lázničky vyhráli v osmém kole ještě Tomáš
Polák, který porazil Romana Kaloda, a také zkušený Vlastimil Jansa. Ten zdolal posledního hráče průběžné klasifikace Michala Konopku.
Výsledky - 8. kolo: Láznička - Štoček 1:0, Cvek - Šimáček 0,5:0,5, Polák - Kalod 1:0, Konopka - Jansa 0:1, Vološin - Bernášek 0,5:0,5, Jírovský -
Blatný 0,5:0,5.
Průběžné pořadí: 1. Láznička 6, 2. Cvek 5, 3. Vološin 4,5, 4.-8. Štoček, Jírovský, Blatný, Bernášek, Polák všichni 4, 9.-11. Kalod,
Šimáček, Jansa všichni 3,5, 12. Konopka 2.