Sdružení Čistá Plzeň získalo obří zakázku

Velké stavební podniky Hochtief VSB, Stavby silnic a železnic, Strabag, Metrostav a TCHAS získaly v Plzni zakázku za 1,7 miliardy korun na stavbu kanalizací a vodovodů. Jde dosud o největší projekt v Plzeňském kraji podpořený penězi EU.

Cílená propagace v Plzni

Velké stavební podniky Hochtief VSB, Stavby silnic a železnic, Strabag, Metrostav a TCHAS získaly v Plzni zakázku za 1,7 miliardy korun na stavbu kanalizací a vodovodů. Jde dosud o největší projekt v Plzeňském kraji podpořený penězi EU. Unie na něj vydá zhruba 1,2 miliardy korun a dalších 64 milionů Kč dá Státní fond životního prostředí (SFŽP). Zbytek si město půjčí od Evropské investiční banky. Dluh začne splácet pět let od dokončení šesti staveb, které mají stát v říjnu 2008.
"Stavební sdružení Čistá Plzeň předložilo nejvýhodnější nabídku ze tří uchazečů," řekl ředitel útvaru investic města Evžen Kaucký. Zahájení stavby bude letos 11. září, projekt skončí do konce roku 2008.
Hodnotící komisi tvořili zástupci města a ministerstev životního prostředí, zemědělství a pro místní rozvoj. "Komise byla jmenována vládou ČR a celé výběrové řízení probíhalo pod dohledem SFŽP," doplnil Kaucký.
Akce nazvaná Doplnění vodohospodářské infrastruktury města Plzně je hrazena ze 75 procent z Fondu soudržnosti EU. Tento příspěvek je největší získaná dotace v historii města. "Pro Plzeňany znamená významné zvýšení životní úrovně v krátkém časovém úseku. Je to doklad toho, že připravovat velké projekty se vyplácí," řekl primátor Miroslav Kalous.
Povinného supervizora, který bude všechny akce hlídat podle norem EU, už radnice vybrala na jaře. Stalo se jím konsorcium nadnárodních firem Earth Tech CZ a Babtie, které mají pobočky v Praze.
"Staveniště předáme 11. září. Všechny stavby začnou současně, což je podmínka EU," uvedl náměstek útvaru investic Roman Dohnal. Největší akcí jsou páteřní vodovodní řady do městských částí Lobzy a Vinice. Projekt dále zahrnuje kanalizaci na Valše, odkanalizování Křimic, Radčic a Lochotína. Zbylými stavbami jsou nové retenční nádrže Gera a Bolevec, které budou zadržovat přívalové deště, aby voda nezahlcovala splaškovou kanalizaci.
Největší novodobá investice města vyčistí odpadní vody před jejich vypuštěním do řeky Berounky, vyřeší deficit splaškové kanalizace a zlepší zásobování Plzně pitnou vodou, zejména v jejích okrajových částech. "První záměr projektu se datuje již roku 1999," řekl ředitel městského útvaru koordinace evropských projektů Erich Beneš.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
01.09.2006 11:26



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka