Sdružení Kultura(k) vítězí půjde bojovat před zastupitele

Občanské sdružení KULTURA(K) VÍTĚZÍ připravuje podklady pro Zastupitelstvo města Plzně, které bude 16. 6. 2011 projednávat žádost více než 1200 občanů o změnu územního plánu a přijetí regulačního plánu, jež by zabránily výstavbě obřího obchodního domu. Politici města se neustále vymlouvají. Údaj...

Cílená propagace v Plzni

Občanské sdružení KULTURA(K) VÍTĚZÍ připravuje podklady pro Zastupitelstvo města Plzně, které bude 16. 6. 2011 projednávat žádost více než 1200 občanů o změnu územního plánu a přijetí regulačního plánu, jež by zabránily výstavbě obřího obchodního domu.
Politici města se neustále vymlouvají. Údajně v této věci nemohou nic dělat neboť je vše již v rukou soukromého investora. Pokud je avšak více než 1200 občanů požádá o nové projednání, neměli by návrh ihned shodit ze stolu, ale naopak jejich připomínky zvážit a své možnosti prověřit. To od nich alespoň očekává nejméně 8500 signatářů petice.
Zastupitelům stále zbývají i jiné varianty než jen pracovní skupina bez právních pravomocí, kterou si město k jednání s investorem ustanovilo, ale jejíž jednání je před veřejností po celou dobu tajné.
„Primátor do médií říká, že nás do pracovní skupiny pozval a my jsme účast v ní údajně odmítli. To ovšem není pravda. Nikdo, včetně primátora, nás neoslovil, takže jsme se těžko mohli k účasti v pracovní skupině vůbec vyjádřit.“ upřesňuje Martin Potůček.
„Jak takové dohody s investory fungují, jsme se mohli přesvědčit celkem nedávno, a to v případě Hornbachu. Ten otevřel svůj hobbymarket aniž by splnil podmínky, ke kterým se smluvně zavázal. V případě společnosti Amádeus se nemá jednat ani o závaznou smlouvu. Bude záviset pouze na rozhodnutí investora, jaké požadavky nakonec opravdu splní. Při jednáních bývají sice investoři vstřícní, ale spíše proto, aby si zajistili co nejsnazší cestu k realizaci stavby.“ doplňuje Barbora Ottová.
Také další výroky primátora Martina Baxy v médiích jsou více než podivné a spíše než o zodpovědné správě města svědčí o neskrývané podpoře investičního záměru firmy Amádeus. „Změna územního plánu a přijetí regulačního plánu netrvá dva roky, jak médiím tvrdí primátor Baxa, ale lze ji podle lhůt ve stavebním zákoně provést do 6 měsíců. Pokud by však úřady města proces záměrně brzdily, trvalo by to samozřejmě déle. Je tedy možné, že primátor Baxa měl právě toto na mysli.“ říká Martin Marek.
Firma Amádeus dokonce ještě nemá ani posudek vlivu stavby na životní prostředí a v dohledné době jej nezíská. Plzeň, stejně jako jakékoliv jiné město či obec v České republice, má pravomoc určit a měnit využití svého území. Zastupitelé ODS a ČSSD však na svoji úlohu již předem rezignují a tím také říkají, že je názory občanů nezajímají.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 11.06.2011 14:07



0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka