Série skončila, Plzeň podlehla Znojmu

Hokejisté Lasselsbergeru v předehrávce 12. kola podlehli Orlům na jejich ledě 2:4

Tři góly v první třetině a výborný výkon brankáře Trvaje zajistily hokejistům Znojma vítězství 4:2
nad Plzní v předehrávaném utkání 12. kola extraligy. Znojemští Orli už v osmém zápase za sebou neprohráli, naopak Plzni skončila
série pěti utkání, v nichž dokázala bodovat.
Orlům vyšel stejně jako v pátečním souboji s Pardubicemi vstup do utkání. Hned druhou přesilovou hru při vyloučení Matějovského využil v 9. minutě Pucher, který tečoval Mojžíšovu
střelu. Celou první třetinu se Plzeň, která postrádala kvůli problémům se zády útočníka Moravce, nemohla dostat do tempa.
Domácí hokejisté často ostřelovali brankáře Málka, který v 11. minutě musel krýt i sólový nájezd Urama, jemuž nevyšel pokus o bekendový blafák. O pět minut později po nájezdu z pravé strany už Uram plzeňského brankáře přelstil střelou z větší vzdálenosti přímo do horního růžku branky. Těsně před odchodem do šaten ještě
připravil Dopita šanci Ludvíkovi, který přidal třetí branku.
Do druhé třetiny vstoupila zase lépe Plzeň. Zvýšila důraz v osobních soubojích a postupně získala i tlak. Zlepšení hry přineslo také korigování náskoku Orlů - ve 25. minutě ujel po
pravé straně Adamský a po jeho přesné přihrávce Důras poprvé překonal pozorného brankáře Trvaje.
Po tomto varování Znojmo zpřesnilo obrannou hru, vrátilo se k pozorné defenzivě i v oslabení a soupeře při jeho přesilovkách nepouštělo často do šancí.
V početní výhodě už Znojmo tak úspěšné nebylo, nevyužilo dokonce ani 64 sekundy dlouhou
přesilovku pět na tři. Závěr druhé třetiny navíc dohrávalo bez zraněného útočníka Ondřeje, jenž utrpěl po neúmyslném zásahu Důrasovou hokejkou tržnou ránu v obličeji.
V ofenzivním pojetí pokračovala Plzeň i v závěrečné třetině. Častěji stříleli a brankář Trvaj kapituloval podruhé ve 48. minutě. Dobrovolného ránu od modré čáry tečoval padající obránce Znojma a na změnu směru kotouče už Trvaj nezareagoval.
Naděje Plzně na zvrat ale zhasla po pouhých šesti minutách, kdy chybu soupeře při rozehrávce potrestal Mikulík čtvrtou brankou, kterou
definitivně rozhodl o výsledku.
Miloslav Hořava (trenér Znojma): "Výborně jsme sehráli první třetinu, ve které jsme dali tři góly. Pak jsme si mysleli, že soupeře budeme vyučovat a že všechno půjde samo, ale to se
samozřejmě nestalo. Ještě že jsme dali čtvrtou branku, jinak to mohlo být remízové utkání."
Marek Sýkora (trenér Plzně): První třetinu jsme sehráli ještě v euforii ze včerejšího utkání se Spartou příliš špatně. Ve druhé třetině jsme se sice zlepšili, ale domácí nás čtvrtou vstřelenou
branku dostali do kolen. Doufám, že to bude právě tahle porážka, která nás zase nastartuje a budeme pokračovat ve zlepšených výkonech z minulých zápasů."
Tipsport extraliga, předehrávka 12. kola: Znojemští Orli - Lasselsberger Plzeň 4:2 (3:0, 0:1, 1:1). Branky a nahrávky: 9. Pucher (Mojžíš), 16. Uram (Pucher, Mikulík), 20. Ludvík (Dopita), 54. Mikulík (Uram) - 25. Důras (Adamský), 48. Dobrovolný (Zelenka, J. Straka). Rozhodčí: Homola
- Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 2200.
Znojmo: Trvaj - Čakajík, Mojžíš, Bičánek, Němeček, Heš, Jareš - Mikulík, Pucher, Uram - Ludvík, Dopita, Ondřej - Beroun, Haman, Plášek - R. Erat, Tatarčík, Kraus.
Plzeň: Málek - Klaus, Trnka, Nedoma, Štěpánek, Cartelli, M. Výborný, od 41. navíc Dobrovolný - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Zelenka, J. Straka, Matějovský - Důras, Tvrdoň, Adamský.