Šestiletá gymnázia v Plzeňském kraji netáhnou

Letos naopak přibylo přihlášek na učiliště. O žáky se mezi sebou přetahují nejen střední školy, ale i základní školy a víceletá gymnázia. Výsledkem po sčítání přihlášek je fakt, že vzhledem k očekávání naprosto propadla šestiletá gymnázia. Rozčarované z malého počtu přihlášek jsou i průmyslové školy...

Cílená propagace v Plzni

Letos naopak přibylo přihlášek na učiliště. O žáky se mezi sebou přetahují nejen střední školy, ale i základní školy a víceletá gymnázia. Výsledkem po sčítání přihlášek je fakt, že vzhledem k očekávání naprosto propadla šestiletá gymnázia. Rozčarované z malého počtu přihlášek jsou i průmyslové školy, které trvaly na přijímacích zkouškách. Naopak ty, které slibovaly jejich odpuštění, si mnou ruce. Zájem byl ale takový, že někde budou stejně muset zkoušky vypsat. Například Střední škola elektrotechnická v Plzni eviduje 360 přihlášek na 330 míst.
Stoupá zájem o opomíjené učební obory. Mladí si podle Mladé fronty Dnes zřejmě konečně uvědomují starou pravdu, že řemeslo má zlaté dno. Letos přibylo přihlášek na obory truhlář, instalatér i zedník. Velký zájem je i o strojírenské obory.
Ředitelé víceletých gymnázií jsou naopak zklamáni. Podle nich v tom mají prsty základní školy, které se po odlivu nadaných žáků na osmiletá gymnázia nechtějí vzdát dalších žáků a rodičům šestileté studium vymlouvají. Podle ředitelů je přitom šestileté gymnázium pro žáky základních škol lepší forma studia než forma osmiletá. Když totiž ze škol odcházejí, jsou už vyzrálejší a mohou například snáz dojíždět.



Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 03.04.2008 08:15



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka