SK ZČE remizovalo s Rapidem

O víkendu se kromě hokeje hrál samozřejmě i fotbal. Určitě víte, že ligová Viktorka Plzeň hrála venku a bohužel v Opavě prohrála 0:2. My jsme se vypravili na utkání krajského přeboru. Vybrali jsme si jeden z taháků kola, plzeňské derby mezi SK ZČE a Rapidem.

Nováček přeboru z Petřína si vede nad očekávání dobře a před zápasem s Rapidem mohl tvrdit, že mu nikdo z domácího prostředí neodvezl ani bod. A jak už to u derby často bývá, nehrál se nijak výjimečný fotbal, bylo dost místa pro nervozitu. Hned v úvodu se domácí ujali vedení zásluhou Kubíka, pak ale měli čím dál větší problém uhlídat hostujícího Faista. Ten vypracoval ve 43. minutě gólovou šanci pro Bušu a bylo srovnáno. Faist sám mohl skórovat o chvíli později, šanci ale neproměnil. Ve druhém poločaseuž týmy gólové šance neměly. Až v závěru střídající Svatoš měl blízko k úspěchu při trestném kopu a o pár minut později tentýž hráč z voleje jen nastřelil obránce Rapidu. SK ZČE Rapid tedy 1:1.
V tabulce krajského přeboru se SK ZČE posunul na páté místo s jednadvaceti body, Rapid má o dva body méně a je sedmý. Přebor vedou Domažlice, poslední Staňkov a Úněšov mají po pouhych šesti bodech.