Škoda Plzeň přivezla vítězství z Letohradu

Spartak OEZ Letohrad - HBC Škoda Plzeň 2:4 (0:1, 0:3, 2:0)

V nedělním dopoledni na letohradské půdě hostovala plzeňská Škodovka na hřišti ambiciozního celku, kterému se ale v poslední době příliš nedaří.
Dal se čekat pěkný hokejbal z obou stran a obě mužstva tohle očekávání naplňovala. V hostující brance dostal důvěru Krásný, naopak kvůli zranění z předešlého dne jenom z lavičky utkání sledoval Muchl. Ze stejného důvodu navíc do východních Čech neodcestovali Vágner a Pejřimovský. Tým se tak zúžil na pouhých dvanáct hráčů.
V první třetině převládaly ve hře především precizní obrany na obou stranách, ale Plzeň měla jistou územní převahu na své straně a často si vynutila tlak ve svém útočném pásmu. Po jednom ze závarů před brankou se prosadil důrazem v brankovišti Lendl. Hosté poté zvýšili svoje úsilí na o vyrovnání,ale veškerou jejich snahu brzdil skvěle chytající Krásný.
Druhá třetina vyzněla jasně pro plzeňský tým, který v ní vstřelil 3 branky. Nejprve se v přesilovce trefil od modré M. Kadaně. Vzápětí přidal střelou ze střední vzdálenosti branku Nýdl a když se z podobného místa trefil i Ondřej Kejř, domácí gólman branku opustil. Tento výrazný náskok vydržel až do závěrečné třetiny.
V ní se dal očekávat nápor domácího celku ke kterému přispěla i přesilová hra. V ní se domácí prosadili pěkně sehranou akcí. Plzeň si náskok hlídala trpělivou hrou odzadu a držením míčku při výpadech do útočného pásma. Čas běžel a stav 1:4 přetrvával i po střídání stran. Po něm sevřeli domácí Plzeň ve svém obraném pásmu a vytvářeli tlak na gólmana Krásného, který ale svým letošním nejlepším výkonem nepřipouštěl další výsledkovou komplikaci. Až v další přesilové hře se za jeho záda dostala střela z pravé strany. To bylo ale vše co domácí stačili a závěr už Plzeň odehrála s balónkem na svých holích.
Kapitán Jan Beránek: Chtěli jsme přivézt 4 body a to se povedlo. Stínem sobotního utkání je nepotrestaný faul na Martina Balíčka, který musel absolvovat vyšetření v hradecké nemocnici. V neděli jsme předčili soupeře v kompaktnosti týmu a nasazením.