Škodovka v dalším kole extraligy vyhrála

HBC Škoda Plzeň – TJ Kovo Praha 3:1. To je výsledek dalšího kola hokejbalové extraligy.

Ani čtvrté vítězství v řadě se nerodilo lehce. Domácí mužstvo nastoupilo do utkání s přílišným klidem a pouze výborný výkon Donauschachtla v brance zabránil v úvodu zápasu pohromě. V polovině první třetiny již plzeňští hráči převzali iniciativu a hra se začala odbývat především před brankou exmladoboleslavského brankáře Poláčka. Ten ostatně po celý zápas dokazoval jakým je přínosem pro hostující tým. Díky Poláčkovi přežilo Kovo bez úhony několik ošemetných situací. V případě prudké střely Petra Zemana Pražany zachránila tyč.
První branka na sebe nechala čekat do úvodu druhé části hry. To v přesilovce přesně namířil Martin Kadaně a přízemní střelou k tyčce otevřel skóre. Aktivita domácích nepolevovala a odměnou bylo dvoubrankové vedení. Na konci dvacáté minuty našel krásně Jaroslav Kejř před brankou Marka Lendla, který šikovnou tečí překonal gólmana hostů podruhé. Plzeň v té době hýřila aktivitou ale další střela si cestu do branky nenašla. Navíc v polovině druhé třetiny musel pro zranení odstoupit navrátilec Marek Lendl.
Ve třetí třetině se hosté mohli dostat do hry díky dvojnásobné přesilovce. Trojice bránících Plzeňanů bojovala statečně, výborně chytal i Jan Donauschachtl ale na střelu Hlavsy při níž měl zakrytý výhled už reagovat nedokázal. Hra dostala jiný náboj a soupeř několikrát ohrozil domácí branku. Přesto se mohlo dvakrát rozhodnout na opačné straně. Jenže Poláček si zřejmě dobře postavil branku. Tyčku orazítkoval střelou Marián Juráček a z otočky před brankovištěm ještě Ondra Kejř. Škoda po těchto neproměněných šancích musela čelit ataku při přesilovce Kova ale stav se nezměnil. Pražané se v samotném závěru odhodlali odvolat brankáře se snahou utkání vyrovnat. Výborná práce Mariána Juráčka však znamenala konec nadějím pro hosty. Jeho pokus trefit odkrytou branku sice nevyšel ale týž hráč si pro míček doběhl a jeho přihrávka Pavlu Štulcovi, jež se nemýlil znamenala definitivní pojistku dalšího vítězství.