Skončil hokejbalový podzim, Plzeň je mezi elitou

Jen jediné utkání zbývá odehrát a podzimní část hokejbalové extraligy je minulostí. Ani duel mezi Dobřany a Ústím nad Labem však nemůže již nic změnit na tom, že plzeňští hokejbalisté patří po patnácti odehraných zápasech do elitní čtveřice nejlepších týmů soutěže. Plzeňané zvládli dvojutkání se...

Plzeňané zvládli dvojutkání se silnými celky z popředí tabulky velmi dobře. I když nakonec si především díky střelecké nemohoucnosti a notné dávce smůly připsali pouze čtyři body, když Most porazili nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 a s ústeckou Elbou prohráli 1:2 po samostatných stříleních.
Sobotní duel rozhodla přesná trefa obránce Jana Beránka, který si seběhl na parádní přihrávku Jana Arneta a překonal do té doby výtečného Pavla Bréma. Mostecký gólman celkem zlikvidoval 37 střel a dlouho přiváděl západočeské střelce k šílenství. Na druhé straně hlavně v závěru duelu svůj tým výrazně podržel brankář Tomáš Semera a korunoval svůj výkon čistým kontem.
V neděli to byla znovu stejná písnička, jen s jiným vyzněním. Plzeňané sice opět v poslední třetině skórovali, jenže Adam Vágner jen vyrovnával na 1:1. Již ve 13. minutě totiž hrubě chyboval gólman Semera a daroval hostům vedení. Trápení v koncovce neprolomili hráči HBC Plzeň ani v samostatných stříleních, a tak si bonusový druhý bod připsalo Ústí nad Labem.
Plzeňané přesto mohou být spokojeni. Po špatném úvodu na podzim zabrali a dotáhli se na úplné čelo vyrovnané tabulky, kde prvních osm týmů odskočilo konkurenci. Na jaře tak zřejmě půjde „jen“ o boj o pozice pro play-off, které rozhodne o celkovém vítězi.