Šlágr Plzeň vs Sparta

Sobotní fotbalový duel pravděpodobně dvou nejlepších týmů současné Gambrinus ligy o první místo v tabulce, byl tím nejlepším lákadlem v sobotu po obědě navštívit Štruncovy sady. První poločas byl poměrně vyrovnaný a hrálo se spíše na domácí polovině. Avšak největší šanci měl Marek Bakoš, který nepro...

Sobotní fotbalový duel pravděpodobně dvou nejlepších týmů současné Gambrinus ligy o první místo v tabulce, byl tím nejlepším lákadlem v sobotu po obědě navštívit Štruncovy sady. První poločas byl poměrně vyrovnaný a hrálo se spíše na domácí polovině. Avšak největší šanci měl Marek Bakoš, který neproměnil jistou gólovou tutovku. Během první poloviny rozhodčí Matějek odpískal několik zákroků, které sparťanští hráči i fanoušci nesli nelibě. Pravděpodobně hřebíček do rakve jim zatloukl ve 40. minutě odpískáním penalty po diskutabilním zákroku na Davida Limberského. Kapitán plzeňských Pavel Horváth nekompromisní střelou pod horní tyč stanovil skóre zápasu na 1:0.

Podle zákulisních informací prý sparťanský tým zvažoval možnost nenastoupení do druhé poloviny zápasu. Ta probíhala pod taktovkou plzeňského týmu, prakticky hostující tým k ničemu nepustili. Naopak ještě z volného přímého kopu se musel brankář Vaclík velmi činit, aby vytěsnil střelu alespoň na roh. Sparťanští fanoušci postupem času přestali celou situaci unášet a zápas přerušovali pomocí zapálených dýmovnic. Stav 1:0 vydržel až do konce utkání.