Sparťan Fabišovský vyhrál mistrovství světa cyklistů v běhu na lyžích

Absolutním vítězem nedělního závodu na 15 km volným způsobem na Dlouhé Louce se stal Ladislav Fabišovský (AC Sparta Praha), druhý v cíli byl Tomáš Charvát (TJ Kajak Děčín) a třetí místo vybojoval Honza Franc ml. (LK Slovan Karlovy Vary). Z dalších cyklistů byl na 2. místě (4.m. abs.pořadí) T...

Absolutním vítězem nedělního závodu na 15 km volným způsobem na Dlouhé Louce se stal Ladislav Fabišovský (AC Sparta Praha), druhý v cíli byl
Tomáš Charvát (TJ Kajak Děčín) a třetí místo vybojoval Honza Franc ml. (LK Slovan Karlovy Vary). Z dalších cyklistů byl na 2. místě (4.m.
abs.pořadí) Tomáš Trunschka.

Ladislav Fabišovský si poradil i se specialisty v běhu na lyžích. V cíli nám popsal závod:
"Trať byla viceméně polovina z kopce a polovina do kopce. Po startu jsem byl asi na desaté pozici a po prvnim kratším výjezdu a sjezdu jsem se posunul na třetí. Utvořili jsme čtyřčlenou skupinu. Která spolupracovala a postupně si tvořila náskok. Ze skupiny jsem měl soupeře z řad cyklistů Tomáše Trunschku.
Po polovine uz byla trať jen do kopce, držel jsem se na druhé pozici. Pomalu začal ztrácet Trunschka a po něm Franc z LK Slovanu. Na horizontu stoupání, asi 500m do cíle, jsem zkusil najet do vedlejší měkčí stopy, kde mi jely
výborně lyže, a nastoupit soupeři po rovině, kde jsem si udělal asi 30 metrový náskok, který jsem udržel až do cíle.
Čas 41:37m Průměrná TF 178, max 200. Závod byl pro mě ideální interval na časovku."