Spěšný byl v Brazílii šestý

Plzeňský biker Milan Spěšný opět posunul české maximum ve Světovém poháru cross country

Plzeňský cyklista Milan Spěšný obsadil v závodu Světového poháru v cross country na horských kolech, který se konal v brazilském Balneariu, šesté místo. V krátké době tak potřetí posunul hranici nejlepšího výsledku českého jezdce v olympijské éře horských kol, která se datuje od roku 1996.
Před týdnem dojel Spěšný v kanadském Mont-Saint-Anne čtrnáctý, pár dnů předtím v německém Willingenu sedmnáctý. Jeho výsledek příliš nesnižuje ani skutečnost, že v Brazílii nestála na startu zcela kompletní světová špička.
Klání v Brazílii vyhrál Španěl Hermida před Paulissenem z Belgie a Švýcarem Naefem. Na něj Spěšný ztratil šest a půl minuty. Na dosah měl však nakonec pátého Australana Taberlaye.
V celkovém pořadí Světového poháru je český reprezentant patnáctý. Předposlední závod série SP se jede pozítří v Angel Fire v USA.
Výsledky, muži: 1. Hermida (Šp.) 2:05:00, 2. Paulissen (Belg.) -5:16, 3. Naef (Švýc.) -8:04, 4. Craig (USA) -9:39, 5. Taberlay (Austr.)
-13:25, 6. Spěšný -14:33. Průběžné pořadí SP: 1. Sauser (Švýc.) 1020, 2. Hermida 935, 3. Paulissen 845, ...15. Spěšný 294.