Spěšný dojel na Zadově pátý, spadl mu řetěz

Biker Milan Spěšný z Plzně bojoval na šumavském Zadově o body do Českého poháru v cross country na horských kolech. Vyhrál Tomáš Vokrouhlík

Biker Tomáš Vokrouhlík z týmu ČS MTB zvítězil ve čtvrtém závodě Českého poháru v cross country na horských kolech, který se jel na šumavském Zadově.
Se ztrátou pouhých 13 sekund skončil druhý Jaroslav Kulhavý a třetí dojel Filip Eberl, biker z Karlových Varů. Pátá příčka patřila loňskému vítězi seriálu Milanu Spěšnému z Plzně.
Po startu závodu mužů se ujal vedení právě Spěšný, ale v prvním sjezdu se mu na kole namotal řetěz a klesl o třicet míst. Ve skvělé stíhací jízdě se posouval neustále kupředu a nakonec obsadil páté místo.
Velmi dobře jel devatenáctiletý Jan Škarnitzl, v polovině ještě vedl, ale poté mu došly síly a klesl na šestou pozici. V posledním kole nastoupil Eberl, ale Vokrouhlík s Kulhavým jej nakonec předjeli.
Výsledky, muži: 1. Vokrouhlík (ČS MTB) 1:38:31, 2. Kulhavý (Michelin) -13, 3. Eberl (Scania Apache) -29, 4. Hynek (ČS MTB) -1:16, 5. Spěšný (Merida) -1:48, 6. Škarnitzl (Giant) -2:09.
Pořadí po čtyřech závodech: 1. Vokrouhlík 236, 2. Kulhavý 219, 3. Spěšný 212, 4. Ježek (ČS MTB) 211, 5. Hynek 199.