Spěšný vyhrál letošní Český pohár

Plzeňskému bikerovi Milanu Spěšnému stačila v posledním díle pohárového seriálu v Brně k celkovému triumfu čtvrtá příčka.

Plzeňský biker Milan Spěšný, lídr brněnské stáje Merida Biking Team, vyhrál letošní seriál Českého poháru cross country horských kol. Ve finálovém závodě v Brně skončil čtvrtý, ale před pronásledovateli měl v průběžném pořadí dostatečný náskok.
Spěšný s dalšími oddílovými kolegy přijel do Brna přímo z vysokohorského soustředění v Itálii. "Jel jsem z plného tréninku, takže jsem počítal s tím, že to nebude úplně ideální. Ale nakonec se mi nejelo tak nejhůř. Jsem rád, že to tak dopadlo. Jel jsem tak, abych nikde moc neriskoval. Už se mi stalo, že jsem přišel o pohárové vítězství v posledním závodu,“ řekl v cíli Milan Spěšný.
Plzeňan se nyní připravuje na blížící se mistrovství světa.
Brněnské klání vyhrál úřadující mistr republiky Pavel Boudný, který se v konečném pořadí poháru posunul za Spěšného na druhou příčku.
Český pohár cross country horských kol, finálový závod v Brně: 1. Boudný (Dream bikes HP Promotion MTB) 1:42:35, 2. Kořínek (Česká spořitelna MTB),
3. Eberl (Scania Apache team Kolín), 4. Spěšný (Merida Biking team), 5. Vlach (Merida Biking team).
Celkové pořadí Českého poháru: 1. Spěšný 347 b.,
2. Boudný 335, 3. Vokrouhlík (Česká spořitelna MTB) 310, 4. Eberl 282, 5. Ježek (Top ten team Teplice) 275, 7. Friedl (Merida Biking team) 237.