Středeční Ski liga areálu Těškov pro Ladislava Provoda

Čtvrtý závod středeční ligy běžkařů pokračoval v Těškově za výborných sněhových podmínek, navíc pořadatelé připravili divácky atraktivnější trasu o délce 800m, která jen těsně míjela cílový prostor a diváci tak viděli závodníky za jeden okruh dvakrát. Na startu chyběli někteří tradiční účastníci...

Na startu chyběli někteří tradiční účastníci, kteří dali v náročném závodním programu přednost tréninku před dalšími významnými víkendovými závody a někteří již cyklistické přípravě.
V závodu na 10 kolo, 8 km, za občasného chumelení a na čerstvém sněhu nasadil po 2 úvodních okruzích Ladislav Provod k rozhodujícímu trháku, který rozdrobil do té doby vedoucí trio závodníků USK CS Plzeň. Do cíle tedy na druhém místě dojel Jan Beránek a třetí Petr Pešta. V ženách zvítězila Jana Rybová. Nejlepším dorostencem byl Jakub Pospíšil a v žákovské kategorii se prosadil Michal Provod.

3 Pospíšil, Lukáš Redpoint HQBC

Závod se konal za oblačného počasí a sněhových přeháněk. Teplota vzduchu -5°C, teplota sněhu -2°C.