Středeční Ski ligu areálu Těškov vyhrál Ondřej Vodrážka

Pátý závěrečný závod středeční ligy běžkařů pokračoval v Těškově za výborných sněhových podmínek, teplota kolem 0°C a bezvětří přivítalo závodníky i diváky. Pořadatelé tentokrát dokázali připravit 1400 m dlouhou trasu se sjezdem i poměrně náročným stoupáním. V závodu na 6 kol tzn. 8 km, se běhe...

V závodu na 6 kol tzn. 8 km, se během prvního kola vytvořila 4 členná vedoucí skupina, která vydržela pohromadě téměř do poloviny závodu, kde začal ztrácet Miroslav Trnavský, který skončil v závodě nakonec čtvrtý. Na čele zůstalo vedoucí trio závodníků USK CS Plzeň, Provod, Vodrážka a Pešta.
V posledním kole se rozhořel boj mezi Ondřejem Vodrážkou a Ladislavem Provodem, Petr Pešta začal ztrácet a do cíle dojel na 3. místě. Ve vedoucí dvojici měl nejvíce sil Vodrážka, který tak s mírným náskokem zvítězil, a Provod dojel na druhém místě. Kategorii veteránů vyhrál Zdeněk Rubáš z AC Sparta Praha cycling, nejlepším dorostencem byl Jakub Pospíšil z Redpoint HQBC a v žákovské kategorii se prosadil David Martinovský z LK Škoda. "Delší okruh s náročnějším profilem přinesl do závodění v Těškově víc pořádného lyžování a je paráda, že takhle blízko Plzně máme možnost
kvalitního tréninku. " dodal ke svému výkonu vítěz Ondřej Vodrážka.

2 9:23:00 Pospíšil, Jakub Redpoint HQBC

Závod se konal za oblačného počasí a sněhových přeháněk. Teplota vzduchu -0°C, teplota sněhu -0°C.
Při závodech nedošlo k žádnému zranění a nebyl podán žádný protest.

INFO:

Ve ski areálu Těškov je přes 40 km upravených stop. Sníh je po nočních mrazech většinou tvrdý. Jsou upraveny okruhy s dostatkem sněhu Těškov, Mýto, Holoubkov, Lhota pod Radčem, Radeč (hrad Mitervald). Okruh Volduchy je sjízdný jen částečně s minimem sněhu.