Strojařina je atraktivní obor, ukazuje putovní výstava na náměstí v Sušici

Najít práci není v současné době charakteristické nízkou nezaměstnaností tak složité.

Sportmanie

Ale najít práci u kvalitního zaměstnavatele, který si svých zaměstnanců váží a nabízí lákavé benefity, už může být oříšek. Rozlousknout ho pomůže putovní výstava představující 15 prověřených kvalitních zaměstnavatelů z Plzeňského kraje. K vidění bude od 23. října do 6. listopadu 2018 na náměstí v Sušici.

„Považuji za velmi přínosné, že se lidé na jednom místě, a ještě k tomu veřejně přístupném, dozvědí informace o takovém počtu důvěryhodných zaměstnavatelů z celého Plzeňského kraje. Sušice hostila už minulý ročník výstavy a jsem rád, že se sem prezentace opět vrací,“  říkástarosta města Sušice Bc. Petr Mottl.

Cílem výstavy je nabídnout zájemcům možnost pracovního uplatnění, šířit povědomí o jednotlivých firmách a také přilákat mladé lidi zejména k technickým oborům. „Naše společnost spolupracuje s odbornými technickými středními a vysokými školami ve svém okolí. Jako většina technicky zaměřených firem v současné době pociťujeme problém s nedostatkem technických profesí na trhu. Právě tato oblast zaměstnanosti, a tedy i vzdělání, zaslouží v dnešní době větší pozornost jak ze strany politiků, tak vedení kraje či samotných škol,“ konstatuje Ing. Václav Tuma, ředitel plzeňské společnosti invelt-elektro s.r.o.

„Strojařina v posledních letech mírně ztrácí na své popularitě a tomu se snažíme zabránit. Ukazujeme studentům, jak atraktivní a zajímavý tento obor může být. Snažíme se tak předejít tomu, abychom za pár let skutečně nezjistili, že lidé v tomhle oboru zkrátka nejsou,“ potvrzuje Ing. Michal Prát, specialista HR Marketingu společnosti ŠKODA TRANSPORTATION ,a .s., a dodává: „Myslím si, že by mělo být snahou nás všech, aby Česká republika nebyla jen ´montovnou´ Evropy, ale abychom měli dostatek vzdělaných lidí, kteří se budou věnovat také vývoji, a hlavně abychom tyto lidi dokázali dostatečně zaplatit.“

V současných dnech se koná už 2. ročník prestižní putovní výstavy. Každá z patnácti zúčastněných firem se zde prezentuje na vlastním panelu. Výstavu pořádá regionální kancelář Svazu průmyslu a dopravy ČR pod záštitou hejtman aPlzeňského kraje Josefa Bernarda.

Firmy, které se na putovní výstavě prezentovatují:

Alfmeier CZ s.r.o.

BORGERSCS spol. s r.o.

BRUSHSEM s.r.o.

COMTESFHT a.s.

DoosanŠkoda Power s.r.o.

ETDTRANSFORMÁTORY a.s.

invelt- elektro s.r.o.

JTEKTAutomotive Czech Plzen s.r.o.

OBZOR,výrobní družstvo, Plzeň 

Plzeňskáteplárenská, a.s.

RSFElektronik spol. s r.o.

SWIETELSKYstavební s.r.o.

ŠKODATRANSPORTATION a.s.

VALUE4industry s.r.o.

VIZAAUTO CZ, s.r.o.weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Škoda si léto neochladit

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018