Strojařina je atraktivní obor, ukazuje putovní výstava na náměstí v Sušici

Najít práci není v současné době charakteristické nízkou nezaměstnaností tak složité.

uniwebwebynamiru2018

Ale najít práci u kvalitního zaměstnavatele, který si svých zaměstnanců váží a nabízí lákavé benefity, už může být oříšek. Rozlousknout ho pomůže putovní výstava představující 15 prověřených kvalitních zaměstnavatelů z Plzeňského kraje. K vidění bude od 23. října do 6. listopadu 2018 na náměstí v Sušici.

„Považuji za velmi přínosné, že se lidé na jednom místě, a ještě k tomu veřejně přístupném, dozvědí informace o takovém počtu důvěryhodných zaměstnavatelů z celého Plzeňského kraje. Sušice hostila už minulý ročník výstavy a jsem rád, že se sem prezentace opět vrací,“  říkástarosta města Sušice Bc. Petr Mottl.

Cílem výstavy je nabídnout zájemcům možnost pracovního uplatnění, šířit povědomí o jednotlivých firmách a také přilákat mladé lidi zejména k technickým oborům. „Naše společnost spolupracuje s odbornými technickými středními a vysokými školami ve svém okolí. Jako většina technicky zaměřených firem v současné době pociťujeme problém s nedostatkem technických profesí na trhu. Právě tato oblast zaměstnanosti, a tedy i vzdělání, zaslouží v dnešní době větší pozornost jak ze strany politiků, tak vedení kraje či samotných škol,“ konstatuje Ing. Václav Tuma, ředitel plzeňské společnosti invelt-elektro s.r.o.

„Strojařina v posledních letech mírně ztrácí na své popularitě a tomu se snažíme zabránit. Ukazujeme studentům, jak atraktivní a zajímavý tento obor může být. Snažíme se tak předejít tomu, abychom za pár let skutečně nezjistili, že lidé v tomhle oboru zkrátka nejsou,“ potvrzuje Ing. Michal Prát, specialista HR Marketingu společnosti ŠKODA TRANSPORTATION ,a .s., a dodává: „Myslím si, že by mělo být snahou nás všech, aby Česká republika nebyla jen ´montovnou´ Evropy, ale abychom měli dostatek vzdělaných lidí, kteří se budou věnovat také vývoji, a hlavně abychom tyto lidi dokázali dostatečně zaplatit.“

V současných dnech se koná už 2. ročník prestižní putovní výstavy. Každá z patnácti zúčastněných firem se zde prezentuje na vlastním panelu. Výstavu pořádá regionální kancelář Svazu průmyslu a dopravy ČR pod záštitou hejtman aPlzeňského kraje Josefa Bernarda.

Firmy, které se na putovní výstavě prezentovatují:

Alfmeier CZ s.r.o.

BORGERSCS spol. s r.o.

BRUSHSEM s.r.o.

COMTESFHT a.s.

DoosanŠkoda Power s.r.o.

ETDTRANSFORMÁTORY a.s.

invelt- elektro s.r.o.

JTEKTAutomotive Czech Plzen s.r.o.

OBZOR,výrobní družstvo, Plzeň 

Plzeňskáteplárenská, a.s.

RSFElektronik spol. s r.o.

SWIETELSKYstavební s.r.o.

ŠKODATRANSPORTATION a.s.

VALUE4industry s.r.o.

VIZAAUTO CZ, s.r.o.weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Strašidelný rej

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018