Studie na přechod Modrý sloup

Plzeňský kraj zadal koncem roku 2001 zpracování situační studie záměru „Modrý sloup – turistická stezka a hraniční přechod“.

Jarní servisní akce AUTO CB

Plzeňský kraj zadal koncem roku 2001 zpracování situační studie záměru „Modrý sloup – turistická stezka a hraniční přechod“. Studie měla objektivně posoudit podmínky a možnosti řízení turistického hraničního přechodu Modrý sloup na území obcí Modrava (okres Klatovy) a Neuschönau (okres Freyung-Grafenau) v Národním parku Šumava.
Jednání o otevření historické cesty Böhmerweg s hraničním přechodem Modrý sloup iniciovaly přilehlé české a bavorské obce již na počátku 90. let. Jejich snahu podpořily okresní úřady Klatovy a Freyung-Grafenau. Zřízení turistické cesty na české straně vyžaduje rekonstrukci stávající lesní cesty v Luzenském údolí od Březníku v délce cca 2,1 km a obnovu bývalé cesty v délce cca 700 m. Na německé straně by turistická cesta pokračovala po existující lesní cestě v délce cca 1,5 km až na parkoviště pod Luzným. Jednání o zřízení této turistické cesty a hraničního přechodu však uvázla na negativním stanovisku Správy národního parku Šumava a Ministerstva životního prostředí.
Současná zpracovaná studie zhodnotila dosavadní postup při přípravě turistické cesty, včetně 6 variant možného řešení. Studie byla poskytnuta obci Modrava i Ministerstvu životního prostředí a Správě národního parku k prostudování. Při jednání, které se na základě iniciativy Plzeňského kraje uskutečnilo dne 14. 10. t. r. v Kašperských Horách za účasti obce Modrava, zástupců MŽP a NP Šumava, zástupce Ministerstva vnitra a zástupce Jihočeského kraje k závěrům výše uvedené studie, byl dohodnut další postup směřující k otevření turistické cesty v Luzenském údolí k přechodu Modrý sloup.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 13.11.2003 17:08




0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka