Štybar dojel v klání seriálu GVA jedenáctý

Druhý díl seriálu GVA v belgickém Niel vyhrál domácí Bart Wellens, Zdeňka Štybara ze západočeského Stříbra postihl defekt.

Domácí cyklokrosař Bart Wellens vyhrál druhý díl seriálu GVA v belgickém městě Niel. Druhý skončil Richard Groenendaal z Nizozemska a třetí další Belgičan Sven Nijs, který se zároveň usadil v čele seriálu.
Nedělní závod se jel poprvé v sezoně na blátivém podkladu. Wellens bojoval o vítězství dlouho s Nijsem, ten však těsně před nájezdem do závěrečné
rovinky namotal řetěz do přehazovačky a kolo donesl do cíle zádech. Toho dokázal využít Groenendaal, jež se před něj dostal a zopakoval své druhé místo z úvodního závodu.
Příliš se nedařilo českým jezdcům a nikdo z nich se nedostal do elitní desítky. Nejblíže k tomu byl Zdeněk Štybar ze Stříbra, který nakonec po defektu obsadil jedenácté místo.
Výsledky: 1. B. Wellens (Belg.) 1:01:31, 2. Groenendaal (Niz.) -34, 3. Nijs -41, 4.
Albert -49, 5. S. Vanthourenhout (oba Belg.) -58, 6. De Knegt (Niz.) -1:06, ...11. Štybar -2:11, 18. Ausbuher -3:06, 24. Šimůnek (všichni ČR) -4:12.
Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Nijs 66, 2. Groenendaal a B. Wellens oba 64, ...10. Štybar 36, 12. Ausbuher 31.