Štybar mistrem republiky!!!

Stříbrský Zdeněk Štybar se stal mistrem republiky v cyklokrosu. Zdeněk sice směřuje svoji formu k mistrovství světa v cyklokrosu 27.ledna 2008 v italském městě Treviso, ale jeden z vrcholů jeho sezóny byl i domácí šampionát. Zdenda v současné době figuruje z českých reprezentantů v nejrůznějších...

Stříbrský Zdeněk Štybar se stal mistrem republiky v cyklokrosu.
Zdeněk sice směřuje svoji formu k mistrovství světa v cyklokrosu 27.ledna 2008 v italském městě Treviso, ale jeden z vrcholů jeho sezóny byl i domácí šampionát. Zdenda v současné době figuruje z českých reprezentantů v nejrůznějších sériích závodů, ať už se jedná o Světový pohár, Superprestige či GvA Trofee, nejvýše. Měl vynikající vstup do letošní cyklokrosové sezóny, pak nastal mírný útlum, ale jak se zdá, tak prosincový čtrnáctidenní trénink na Malorce vrátil Zdeňka do sedla a soupeři s ním musí vážně počítat v každém závodě. Proto i na mistrovství republiky byl považován za hlavního favorita. Dalším favoritem, který o sobě dal vědět až v poslední prosincové dekádě, kdy se v Belgii 2x prosadil na medailové umístění, byl Radomír Šimůnek.

Mnichovo Hradiště přivítalo v sobotu 5.1.2008 mistrovství republiky počasím pod bodem mrazu a navíc na části otevřené trati i velice nepříjemným mrazivým větrem. Trať byla umrzlá, místy ležel sněhový poprašek a velice nebezpečné byly umrzlé krtince. Trať byla rychlá a technicky náročná.

Nejlépe odstartoval Štybar se Šimůnkem. Zdeněk se zpočátku držel ve vedoucí skupince, ale po pádu Lukáše Kloučka, přes kterého spadli Šimůnek a Bambula, zaútočil a vytvořil si zhruba 12 s náskok a jel si svoje tempo. Stíhací jízdu na něj začal Radomír Šimůnek a každé kolo na Zdeňka stáhl zhruba 4 sekundy, až Zdeňka za necelé tři okruhy dojel. Zdeněk dokonce Šimůnka pustil před sebe a nechal ho, aby ho táhl. Jak sám Zdeněk řekl, v první polovině závodu mu to nejelo podle jeho představ, ale i tak mu to stačilo na čelo závodu!

Pak už jel ale Zdeněk svůj závod, dostatečně rychle a přitom bez velkého riskování, i když ani on se na začátku závodu nevyhnul dvěma pádům, po kterých byl nucen měnit kolo. Šimůnek jel ale na hranici svých možností a riskoval, aby zůstal se Zdeňkem v kontaktu. To se mu nevyplatilo v osmém kole, kdy spadl a Zdeněk mu trochu poodjel. Šimůnek ho ale riskantní jízdou opět dojel. V desátém okruhu ale Zdeněk nastoupil k rozhodujícímu útoku a už nedal Šimůnkovi šanci a vítězně dojel do cíle. Potěšitelné je třetí místo Lukáše Kloučka, který pojede v sobotu 26. ledna 2008 taktéž v Itálii mistrovství světa jezdců do 23 let a není bez šance na medailové umístění.