Štybar zazářil v Superprestige

V belgickém Ruddervoorde vyhrál stříbrský cyklokrosař Zdeněk Štybar v prestižním seriálu kategorii jezdců do 23 let.

Cyklokrosař Sven Nijs vykročil vítězně za třetím titulem za sebou pro nejlepšího závodníka seriálu
Superprestige. Na domácí půdě v belgickém Ruddervoorde vyhrál úvodní z osmi dílů před čtyřmi krajany, od druhého Svena Vanthourenhouta měl odstup 21 sekund. Kamil Ausbuher skončil osmý.
Mezi jezdci do 23 let triumfoval Zdeněk Štybar ze stříbra, který v nové sezoně vybojoval již třetí vítězství. Dvojnásobný mistr světa této věkové
kategorie zdolal ve spurtu svého největšího konkurenta Nielse Alberta, třetí ve shodném čase dojel ještě další Belgičan Rob Peeters.
Výsledky, Elite: 1. Nijs 1:03:08, 2. S. Vanthourenhout -21, 3. Wellens -30, 4. Vervecken (všichni Belg.) -1:02, 5. Groenendaal (Niz.) -1:04, 6. Vantornout -1:07, ...8. Ausbuher (ČR) -1:27. Do 23 let: 1. Štybar (ČR) 48:21, 2. Albert, 3. Peeters oba stejný čas, 4. D. Vanthourenhout (všichni Belg.) -3, 5. Van Poppel (Niz.), 6. Van den Bosch (Belg.) oba -38.