Švarc a Zelenková vyhráli aquatlon v Plzni

V Plzni odstartoval letošní Český pohár triatlonistů závodem složeným pouze z plavecké a běžecké části.

Přemysl Švarc ze Slavie VŠ Plzeň a další Plzeňanka Lucie Zelenková z pražského klubu TTC vstoupili nejlépe do seriálu Českého poháru
triatlonistů. V Plzni vyhráli závod složený jen z plavecké a běžecké části, obhájci celkového prvenství Martin Pejsar a Eva Nováková
byli shodně třetí.
Plavání na 750 metrů ve venkovním bazénu zvládl Švarc ve třetím nejlepším čase a držel se těsně za Pejsarem, mezi oba se při šestikilometrovém běhu ve Chvojkových lomech dostal Aleš Láník. Nejrychlejší plavec Pavel Mužíček skončil osmý.
Časy Zelenkové s Novákovou se v bazénu lišily o jedinou sekundu, prvně jmenované ale úvodní závod sedl lépe běžecky. Druhou Annu Šupinovou porazila její týmová kolegyně Zelenková o tři čtvrtě minuty.
Výsledky (750 m plavání, 6 km běh), muži: 1. Švarc (Slavia VŠ Plzeň) 26:21,9, 2. Láník (JPK Axis) -25,6, 3. M. Pejsar (TT Kovosvit) -48,6, 4. Kypta (Slavia VŠ Plzeň) -1:39,9, 5. Pospíchal (Ekol elite team) -1:47,4, 6. Hradecký (TT Kovosvit) -1:50,8. Ženy: 1. Zelenková 29:57,5, 2. Šupinová (obě TTC Praha) -43,3, 3. Nováková
(Slavia VŠ Plzeň) -50,7, 4. Fanturová (FTVS Praha) -1:18,3, 5. Žufanová (JASO Plzeň) -1:43,8, 6. Kolomazníková (TT Kovosvit) -2:27,7.