Techmania otevírá dveře fantazii novou expozicí Play

V plzeňské Techmanii se od 6. října do konce roku 2011 představuje originální expozice PLAY. Cílem této imaginativní expozice, která svým interaktivním konceptem tradičně budí zájem veřejnosti po celém světě, je inspirovat návštěvníky ke kreativnímu myšlení.

Cílená propagace v Plzni

V plzeňské Techmanii se od 6. října do konce roku 2011 představuje originální expozice PLAY. Cílem této imaginativní expozice, která svým interaktivním konceptem tradičně budí zájem veřejnosti po celém světě, je inspirovat návštěvníky ke kreativnímu myšlení a prostřednictvím více než dvou desítek exponátů podnítit jejich fantazii a ukázat nevšední možnosti vnímání světa.

„Lidé podvědomě prahnou po rozvoji svých tvůrčích schopností a chtějí, aby se tak dělo hravou formou,“ komentuje Jiří Wald, předseda výkonného výboru občanského sdružení Audabiac, které před lety iniciovalo nejen vznik imaginativní expozice PLAY, ale i celého projektu ORBIS PICTUS aneb… Projekt původně vznikl pro děti z dětských domovů, jimž chtěl představit nevšední a tajuplný svět umění jako prostředek k rozvíjení jejich tvůrčí fantazie. Od roku 2005 se však těší obrovské popularitě doma i v zahraničí, což dokládá návštěvnost přesahující 2,5 mil. malých i velkých návštěvníků po celém světě.

„Jsme velice rádi, že jsme mohli podpořit konání výstavy právě ve městě, jako je Plzeň,“ komentoval Jiří Halousek, zástupce společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o., která je generálním partnerem projektu. Právě tato společnost, která je veřejnosti známa především díky svému léku Wobenzym, financuje hravé a vzdělávací projekty, jako je PLAY, v rámci své společenské odpovědnosti: „Věřím, že Plzeňany expozice PLAY nadchne přinejmenším stejně, jako Pražany a veřejnost v desítkách dalších měst po celém světě, kam již tento projekt zavítal,“ dodává Halousek.

Do konce roku si mohou návštěvníci plzeňského science centra vyzkoušet např. černou kameru obscuru, nazvanou „Oko“, nafukovací objekt s imaginativní pohyblivou krajinou „Srdce“, fantaskní harfu Ondřeje Puchty, na níž se hraje pomocí světelných strun, či originální hudební nástroj nazvaný „Prodvafone“. V prvních hodinách po otevření expozice se velké popularitě těšil zejména ruční generátor kouřových kroužků ve tvaru malého kanonu či „Zvonice“ Jiřího Konvrzka – zvukový objekt ovládaný zvony k čištění odpadu.

Hlavním autorem expozice PLAY je známý český umělec Petr Nikl, který při jejím vytváření spolupracoval i s dalšími osobnostmi českého uměleckého světa, jako jsou Čestmír Suška, Jiří Konvrzek, Ondřej Eremiáš, Ondřej Janoušek, Ondřej Puchta, Ondřej Smeykal, Petr Korecký, Petr Lorenc, Quido Sen, Martin Janíček, Jaroslav Kořán či Václav Smolka.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 11.10.2011 17:02



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka