Tituly mají Ospalý a Frintová

V Karlových Varech se konalo mistrovství České republiky v olympijském triatlonu, dobíhalo se v prudkém dešti

Obhájce titulu Filip Ospalý a Vendula Frintová v Karlových Varech vyhráli mistrovství republiky v
olympijském triatlonu.
Ospalý doběhl do cíle před Martinem Krňávkem a Janem Jaňourem, za Frintovou získaly další medaile Jana Jiroušková a Vendula Trnková. Loňská mistryně Lenka Zemanová-Radová vzdala po defektu na kole.
Už v závěru plavecké části na koupališti Rolava se v čele vytvořila silná skupina, v níž byli vedle pozdější trojice medailistů ještě Petr Bureš a ředitel karlovarského závodu Martin Pejsar. Cyklistickou část tvořilo osm městských okruhů se stoupáním do Zámeckého vrchu, běžecký závěr šampionátu pak v lázeňské čtvrti poznamenala bouřka a prudký déšť.
Výsledky, muži: 1. Ospalý 1:50:17, 2. Krňávek, 3. Jaňour, 4. Pejsar, 5. Bureš, ženy: 1. Frintová 2:02:57, 2. Jiroušková, 3. Trnková, 4. Rudičková, 5. Nováková.