Tour de Brdy vyhrál Jiří Bareš z pražské Dukly

/V neděli 2.10. vyjelo ze Strašic na 70 km trať okolo Brd 211 startujících. Od úvodních kilometrů nasadil vysoké tempo Kristián Hynek z teamu Česká spořitelna a ve dvou po sobě jdoucích stoupáních se již na 20 km trati rozdělil peloton na mnoho skupinek. V čele se usadila šestičlenná skupina, kde ve...

/V neděli 2.10. vyjelo ze Strašic na 70 km trať okolo Brd 211 startujících. Od úvodních kilometrů nasadil vysoké tempo Kristián Hynek z teamu Česká spořitelna a ve dvou po sobě jdoucích stoupáních se již na 20 km trati rozdělil peloton na mnoho skupinek. V čele se usadila šestičlenná skupina, kde vedle K.Hynka jeli Milan Kadlec, Jiří Bareš, Alois Kaňkovský/ Dukla/, Lukáš Smola /Favorit Brno/ a Michal Kesl/ Nutrixion/. Ve stoupání z Obecnice začal ztrácet kontakt Kaňkovský. Skupina se držela pohromadě až na 40 km trati, kde je úsek po lesních cestách s přejezdem přes hráz Padrťského
rybníka. Tam se naplnil osud Michala Kesla a později u Trokavce i Kristiána Hynka, kteří museli pro opravovat defekty. Při průjezdu Skořicemi zbyla na čele jen trojice - Jiří Bareš, Milan Kadlec a teprve devatináctiletý Lukáš Smola. V posledním stoupání 1 km před cílem takticky zaútočil Jiří Bareš a s bezpečným náskokem zvítězil před stájovým kolegou Milanem Kadlecem a Lukášem Smolou. Na 4. místě dojel Ondřej Pávek před smolařem Kristiánem Hynkem. V kategorii cyklokros vyhrál Tomáš Holub před Martinem Hunalem a Rostislavem Krotkým všichni AC SPARTA PRAHA. V kategorii Horských kol s přehledem zvítězil utramaratonec Tomáš Kozák před Petrem Gotzem a Martinem Vítem. V kategorii žen vyhrála sparťanka Katarína Hranaiová před Hanou Doležalovou a Jaroslavou Vnukovou. Děkujeme všem účastníkům a doufáme, že si den všichni užili v pohodě a okusili trochu nevšedního závodu a zážitku, možná trochu jako při legendárních Roubaix. Věříme, že Brdy budou v budoucnu sloužit cyklistům a všem ekologickým sportům a že se stanou se jedinečnou přírodní destinací v celé střední Evropě s vyloučením dopravy.