Trial v Kramolíně ovládla trojice Španělů

Ani v domácím prostředí nedosáhl český trialový reprezentant Martin Křoustek na bodované pozice. Sedmý podnik mistrovství světa, který se konal v Kramolíně, ovládli Španělé v čele s úřadujícím šampionem Adamem Ragou.

Dvacetiletý závodník nasbíral jen dva trestné body a porazil tak i vedoucího muže průběžného pořadí Toniho Boua. Třetí skončil Albert Cabestany.
Křoustek na čtyřech předepsaných sekcích nasbíral celkem 110 trestných bodů a obsadil sedmnácté místo. Výrazněji se neprosadili ani jeho krajané v dalších kategoriích. Lukáš Petrášek byl mezi juniory čtrnáctý, Fikejz mezi "mládeží" jedenadvacátý.
Světový šampionát bude dalším závodem pokračovat 29. července v britském Hawkstonon Parku.
Výsledky:
Muži: 1. Raga (Šp./Gas Gas) 2 trestné body, 2. Bou (Šp./Montesa) 7, 3. Cabestany (Šp./Sherco) 8, 4. Fužijami (Jap./Montesa) 15, 5. Fajardo (Šp./Beta) 17, 6. Dabill (Brit./Montesa) 25, ...17. Křoustek (ČR/Beta) 110.
Průběžný stav MS: 1. Bou 174 bodů, 2. Raga 157, 3. Fužijami 129.
Junioři: 1. Wigg (Brit./Gas Gas) 4, 2. Brown (Brit./Beta) 5, 3. Haslam (Brit./Scorpa) 9, ...14. Petráček (ČR/Sherco) 65.
Mládež: 1. Smage (USA/Sherco) 0, 2. Danby (Brit./Gas Gas) 1, 3. Millan (Šp./Sherco) 2, ...21. Fikejz (ČR/Sherco) 63.