Třinec byl bez Krále poloviční

Hokejisté Plzně včera po třech týdnech opět nastoupili před domácím publikem. Z Kladna a Vsetína přivezli celkem tři body, a úspěšnou sérii chtěli potvrdit i na svém ledě.

Hokejisté Plzně včera po třech týdnech opět nastoupili před domácím publikem. Z Kladna a Vsetína přivezli celkem tři body, a úspěšnou sérii chtěli potvrdit i na svém ledě proti Třinci. To se jim nakonec povedlo nevýrazný celek Moravanů porazili 5:1. Plzeň nastoupila v brance s Tomášem Dubou a od začátku se nutila do útoku. Oceláři přijeli bez nemocného Richarda Krále a jejich hře byla absence klíčové postavy hodně znát. V páté minutě se jako první trefil Josef Straka, který nadvakrát doklepl puk za záda třineckého brankáře Vojtka. Pak měla Plzeň dlouhou výhodu přesilovky pět na tři, ale za minutu a půl se Západočeši nedostali do vážnější příležitosti.
Na začátku třinácté minuty se prosadil při sólu Martin Cibák. Jeho branku nakonec ještě musel posoudit videorozhodčí, protože slovenský útočník trefil přímo brankovou kameru a od ní se puk odrazil ven z branky. Ještě v téže minutě se prosadil v pádu František Mrázek a bylo vymalováno – 3:0. Před koncem první části se ještě Třinec pokoušel snížit, ale pokusy Malinského a po něm i Pavla Janků byly chabé jako i celý výkon Ocelářů.
Ve druhé třetině přidal po střele Cartelliho Martin Straka gól do opuštěné třinecké klece. Šanci pak měl i Radek Bonk, kterého ale vychytal Tomáš Duba. Třinec se v poslední části zmohl na jedinou odpověď, když aktivní Vítek pokazil čisté konto plzeňského gólmana.
Hra se za stavu 4:1 trochu přitvrdila, z toho pramenilo i zranění Podhradského. V pětačtyřicáté minutě měl potom šanci na pátý gól Plzně Paroulek, ale nedal. Poslední slovo tak měl až Jaroslav Kudrna, který naposledy rozjásal šest tisíc diváků a upravil na konečných 5:1 pro Lasslesberger.
Příští zápas odehrají plzeňští v pátek na ledě Liberce. Právě Bílí tygři jsou zatím na osmém místě, o příčku zatím Lasselsbergerem.