Turnaj v kick-boxu

V hale TJ Slavoj Plzeň konal turnaj v kick-boxu kategorie juniorů. Zúčastnili se ho špičkoví závodníci z celých západních ve věku od šesti do šestnácti let.

V hale TJ Slavoj Plzeň konal turnaj v kick-boxu kategorie juniorů. Zúčastnili se ho špičkoví závodníci z celých západních ve věku od šesti do šestnácti let. Všichni příznivci bojových umění viděli téměř 80 mladých bojovníků celkově z 11 klubů České republiky.
Jak uvedl Marek Kaigl, organizátor závodu, na Slavoji se soutěžilo v disciplině light- contact. Turnaj byl vypsán pro 16 hmotnostních kategorií pro chlapce a děvčata. Závodníci mohli startovat nejvýše ve dvou kategoriích. V kategorii juniorů do 50kg byl nejlepším Leonard Lekaj z klubu Leandr K.Vary, druhý skončil Ladislav Karlovský z Mostu a třetí místo vybojoval Tomáš Šajánek z týmu Kamikaze Sokolov. V nejsilnější kategorii nad jedenasedmdesát kilogramů byl jasným favoritem Lukáš Havránek, mistr české republiky v juniorech, který nakonec ve své váze ani zde nenašel přemožitele a mohl se radovat z vítězství.
Jedná se již o několikátý juniorský závod, který Narama v Plzni pořádala. Do této doby však vždy závodili mladí kickboxeři společně se seniorskou kategorií. To znamenalo organizační průtahy a závodníci dlouho čekali na své zápasy, proto se letos Narama rozhodla pro premiéru samostatného turnaje juniorů.
Jedním z nejúspěšnějších mladých kickboxerů byl Pavel Mertl z Naramy, který vyhrál hned dvě kategorie. Nejdříve do 60 ti kilogramů, kam náleží, pak i kategorii nad 60 kilo, kde měl navíc velmi těžké soupeře- Stanislava Franče z Kladna a nakonec třetího Lukáše Kopáčka z klubu Gym Klatovy.
V soutěži juniorek nad 55 kg obsadili dvě první příčky domácí závodnice Naramy, první skončila Martina Jindrová, 2. Zuzana Baslová, až bronz musel stačit Michaele Grossové z Kickbox klubu Chodov.
I v nejnižší váhové kategorii obsadila Narama první dvě příčky, konkrétně Michaela Gothová a Šárka Štádlerová.