Úspěšný den plzeňského sportu po fotbalistech potvrdili i hokejisté

Plzeňští indiáni po dvou prohrách na ledě Litvínova dnes odvraceli hrozbu vyřazení v předkole play off. Odhodlání pokračovat v úžasné sezóně potvrdil již v čase 3.27 přesnou střelou hráč zápasu Pavel Vostřák, který má v play off vždy výbornou formu. To potvrdil i v přesilovce 5:3, kdy v oslabení...

Plzeňští indiáni po dvou prohrách na ledě Litvínova dnes odvraceli hrozbu vyřazení v předkole play off.
Odhodlání pokračovat v úžasné sezóně potvrdil již v čase 3.27 přesnou střelou hráč zápasu Pavel Vostřák, který má v play off vždy výbornou formu. To potvrdil i v přesilovce 5:3, kdy v oslabení faulovala hvězda Litvínova Roman Vopat plzeňského kapitána Martina Straku a v čase 13:31 Pavel Vostřák skoroval podruhé. V první třetině v čase 14:08 zvyšoval na 3:0. Jan Stránský a na ledě bylo jasně znát kdo má větší touhu po vítězství.

Druhá třetina přinesla možnost přesilovky 3:5 i Litvínovu, po nešťastném Vlasákovo vyhození puku mimo plochu. Litvínov početní výhodu dvou mužů nevyužil a když se v čase 34:00 trefil kapitán Martin Straka byl zápas již zcela v režii indiánů.

Třetí třetinu si již tým Plzně pohlídal a kromě několika potyček mezi hráči a zbytečným osobním trestem hostujícího brankáře nebyla ničím zajímavá.
Hráčem zápasu byl vyhlášen hostující Jánský a zaslouženě domácí Pavel Vostřák... Nulu si připsal výborně chytající Luboš Hořčička. Počet diváků 7.764.

Hrozbu vyřazení dnes odvrátili i hokejisté Karlových Varů, kteří porazili tým Slavie v prodloužení.