V basketbalovém poháru vyřadila Sparta Domažlice

Ve třetím kole Českého poháru v basketbalu hostila včera třetiligová Jiskra Domažlice pražskou Spartu hrající 1. Mattoni NBL. Diváci vytvořili pro tento sportovní svátek výbornou kulisu.

Domažlická Jiskra už v poháru vyřadila soupeře ze třetí ligy Loko Plzeň B, BK Sokolov a ve třetím kole zdolala v nádherném zápase před nabitou halou druholigový Sokol Vyšehrad. Pro šest set diváků, kteří vytvořili neskutečnou atmosféru, bylo utkání s pražskou Spartou stejně jako pro domažlické hráče lahůdkou. Sparta přijela v nejsilnější sestavě v první pětce s nejlepším střelcem Mattoni NBL a oporou reprezentace Pavlem Milošem, exPlzeńákem Pavlem Fránou a dalšími borci. Domažličtí přesto zpočátku drželi krok a ještě v páté minutě druhé čtvrtiny prohrávali o pouhých šest bodů. Pak ale ze Sparty spadla úvodní nervozita zapříčiněná aktuálními nezdary v lize, hráči zabrali a rozdíl v kvalitě mužstev se projevil. Pro ilustraci, zatímco Domažlice trénují dvakrát v týdnu, Sparta dvakrát denně. Poločas skončil 34:47, celý zápas pak 74:102. Nejlepšími střelci svých týmů se stali Sparťan Velenský s jednadvaceti body a Domažličan Podestát, který nastřílel šestnáct bodů. Naopak příliš se nedařilo Pavlu Milošovi. Po skončení utkání, v němž sehráli důstojnou partii, si Domažličáci po zásluze vychutnávali ovace.