V dílně Českého západu končí rekvalifikační kurz šička

Od 30. ledna probíhal v textilní dílně Českého západu v Dobré Vodě u Toužimi měsíční rekvalifikační kurz v oboru šička akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Kurz pro šest žen v rozsahu 200 hodin bude zakončen zítra 24. února závěrečnou praktickou a teoretickou zkouškou. Na z...

Cílená propagace v Plzni

Od 30. ledna probíhal v textilní dílně Českého západu v Dobré Vodě u Toužimi měsíční rekvalifikační kurz v oboru šička akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Kurz pro šest žen v rozsahu 200 hodin bude zakončen zítra 24. února závěrečnou praktickou a teoretickou zkouškou. Na základě jejího výsledku budou od března v dílnách Českého západu zaměstnány tři ženy. Cílem kurzu je zvýšit častníkům kvalifikaci a pomoci jim vrátit se na trh práce.
Měsíční kurz probíhal denně od 8 do 16 hodin. Ženy pod vedením zkušené lektorky Věry Sehnoutkové absolvovaly 60 hodin teorie a 140 hodin praktického výcviku. Během kurzu si osvojily obecné postupy při šití a vytvořily řadu výrobků jako jsou tašky, pytlíky, polštáře, závěsy, textilní hračky či deku ušitou náročnou patchwork technikou. Kurz v Dobré Vodě zajišťovala BFZ – Vzdělávací akademie z Karlových Varů.

„Ženy byly do rekvalifikačního kurzu vybrány na základě výběrového řízení. Ty úspěšné se pak do učení pustily naplno, jsou šikovné a myslím, že je to i baví. Za měsíc se naučily velmi mnoho, určitě by obstály i ve velkovýrobě a neměly problémy s rychlostí ani kvalitou. Zítřejší zkoušku by měly s přehledem zvládnout. Spíš pak pro nás bude těžké rozhodnout, které z nich jsou ty nejšikovnější a které přijmout do našich dílen,“ hodnotí průběh rekvalifikačního kurzu Kamila Součková, koordinátorka zaměstnávání v Českém západě.

Kromě této rekvalifikace Český západ organizuje také motivační a aktivizační kurzy, zájemcům nabízí pracovní poradenství, možnost doplnění si základního vzdělání a šest nových pracovních míst. Právě nyní vybírá účastníky pro rekvalifikační kurzy dřevorubců a obsluha řetězových pil a křovinořezů. Všechny tyto aktivity jsou bezplatné a probíhají v rámci dvouletého projektu „Návrat do práce, návrat do společnosti“, č. CZ.1.04/3.3.05/68.00257, který podpořil Evropský sociální fond, Evropská unie, Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost. Podporujeme vaši budoucnost - www.esfcr.cz.

Český západ působí na Toužimsku a Tepelsku od roku 2002, kde v sociálně vyloučených lokalitách poskytuje sociální služby, nabízí vzdělávání, poradenství při zaměstnávání a právní poradenství, volnočasové programy a další. Cílem Českého západu je vytvářet podmínky pro zkvalitnění života obyvatel Dobré Vody a dalších míst na Toužimsku a Tepelsku skrze zásadní změnu v nich samých, v komunitě jako celku a v pohledu majoritní společnosti. Principem práce Českého západu je, že se snaží nedělat práci za druhé, ale podporuje lidi tak, aby postupně dokázali své osobní i společné problémy řešit vlastními silami a uměli brát své životy do vlastních rukou. Práce Českého západu byla v roce 2009 oceněna cenou Gypsy Spirit v kategorii neziskové organizace. Bližší informace najdete na internetových stránkách www.cesky-zapad.cz nebo v dobročinném obchodě BUŤI v Plzni (www.buti.cz).

Poznámka redakce: V Plzni nabízí různé rekvalifikační kurzy Rekvalifikační centrum profesního vzdělávání.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 29.02.2012 08:45




0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka