V Hromnici vyhráli házenkáři HSC Plzeň

Výběr házenkářů pod hlavičkou HSC Plzeň B zvítězil na turnaji národních házenkářů v Hromnici

Výběr házenkářů pod hlavičkou HSC Plzeň B zvítězil na turnaji národních házenkářů v Hromnici na severu Plzeňska. Ten se konal jako 18. ročník Memoriálu Ladislava Vinkelhofera. Ve finále porazil obhájce prvenství a velkého rivala, HSC Plzeň A 13:11.
V obou týmech se představili bývalí házenkáři Plzně včetně mistrů České republiky z let 1998 a 1999 - Michal Tonar, Martin Šetlík, Adolf Blecha nebo Vladimír Špalek.
Zbývajících šest celků tvořili národní házenkáři pořádající Hromnice, Záluží, Všenic, Nové Hospody, Radobyčic a pražského Republikánu.
Ze dvou skupin se vítězové utkali ve finále, celky na druhých místech pak svedly boj o bronz. Ten vybojovaly prvoligové Všenice, které zdolaly Novou Hospodu. Nejlepším hráčem celého klání byl vyhlášen Radek Matoušík z vítězného HSC Plzeň B.
Sokol Hromnice turnajem připomněl 75. výročí založení klubu.
Výsledky, finále: HSC Plzeň B - HSC Plzeň A 13:11 (7:6), o 3. místo: Všenice - Nová Hospoda 8:6 (5:2).