V Ice parku se bude bruslit i v létě

Neobvyklý areál pro bruslařské sporty začal sloužit lidem v prvním plzeňském obvodu. V lochotínském parku nedaleko plaveckého bazénu vznikl nový Ice park - místo, kde bude možné bruslit v tričkách i v třicetistupňových letních vedrech.

Cílená propagace v Plzni

Neobvyklý areál pro bruslařské sporty začal sloužit lidem v prvním plzeňském obvodu. V lochotínském parku nedaleko plaveckého bazénu vznikl nový Ice park - místo, kde bude možné bruslit v tričkách i v třicetistupňových letních vedrech. Ve venkovním nezastřešeném areálu s celoročním provozem se nebruslí na ledu, nýbrž na ploše ze speciálních polymerových panelů.
Areál je údajně první v Evropě, který tuto novou technologii v takové míře využil. Podobný je v Central parku v New Yorku, řekl novinářům Jiří Linhart, ředitel firmy dodávající technologii Interice.
Postavení areálu přišlo na téměř 24 milionů korun a hradí je kompletně první městský obvod, doplnil starosta Jiří Winkelhöfer. Ice park bude otevřen denně, všední dopoledne bude k dispozici pro školy. Bruslit se bude do večera. V prvních dnech bude zdarma, později bude celodenní vstupné 20 korun za osobu vyšší než 120 centimetrů. Obvodní radnice hledá firmu, která by se stala generálním partnerem a dala případně parku i svoje jméno.
Speciální dvoucentimetrové panely mají oproti ledu jednoduchou a levnou údržbu a jsou použitelné celoročně. "Ten materiál má docela zajímavou historii vzniku - údajně byl vyvinutý jako těsnění do raketoplánů. Nakonec se na to nepoužil, ale někdo naštěstí zjistil, že se na něm výborně bruslí," poznamenal Linhart. Povrch je stejně jako led choulostivý na špínu, musí se udržovat v čistotě. Jednou týdně se impregnuje speciální emulzí, která zvyšuje skluz a rychlost. Při delším používání se musí vysát. Za mokra je rychlejší.
"Nestudí," charakterizovala stručně základní rozdíl plochy proti ledu mistryně světa v krasobruslení sportovních dvojic Radka Kovaříková. Jako profesionál má jiné nároky na kvalitu povrchu. Pro běžné bruslaře je prý umělý povrch možná příjemnější než normální tvrdý, mokrý a studený led. "Zabruslí si na něm stejně dobře," míní Kovaříková. Svoje brusle má na polymerový povrch ostřejší než na led. Protože má plocha větší tření než led, jako profesionál se prý přece jen víc nadře.
Areál má centrální oválnou plochu 20 krát 30 metrů pro hokejová utkání mládeže, okruh pro bruslení a malé kluziště pro děti. Malí bruslaři tak mohou bruslit odděleně bez nebezpečí, že je zraní odražený puk. Součástí je také minitribuna pro 50 lidí, osvětlení umožňuje večerní provoz.
Kapacita Ice parku je 270 lidí, pokud by zde bruslili denně, je životnost 15 let, doplnil Linhart.



Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 12.10.2006 10:20



0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka