V Plzni se jel Škoda bike marthon

Závod na horských kolech s masovou účastí se jel o víkendu v Plzni pod názvem Škoda bike marathon.

Závod na horských kolech s masovou účastí se jel o víkendu v Plzni pod názvem Škoda bike marathon. Druhý ročník tohoto podniku přilákal na start šedesát a třicet kilometrů dlouhého závodu přes ticícovku jezdců. Ti vyrazili na trať, která vedla jak po silnici, tak i náročnými lesními úseky.
Start Škoda bike marathonu v plzeňských Doudlevcích byl od sobotního rána doslova zaplaven cyklisty. V 10 hodin vyrazili na 30 a 60 kilometrů profesionální bikeři spolu s širokou veřejností. Všichni společně začali průjezdem areálu Škodovky s umělými překážkami, pak čekal závodníky přejezd do Hradiště a přes Černice se pomalu šplhali ke hradu Radyně. Maratonská šedesáti kilometrová trať pak vedla ještě dále do Šťáhlav přímo k zámku Kozel a na vrch Maršál. První z vytrvalců byli zpátky v cíli v plzeňských Doudlevcích za dvě a půl hodiny
Nejpodstatnější část tratě vedla po lesních a nezpevněných cestách.
Závod se započítával do českého poháru horských kol a tak se jelo opravdu nadoraz.
Do závodu na 60 kilometrů se přihlásilo 360 jezdců a zejména kategorie Elite byla pořádně nabitá. Od začátku se o vedení přetahovala šestičlenná skupinka, ve které figuroval i vítěz předchozího českého poháru Stanislav Hejduk nebo . Na rovných úsecích se ale nedalo dost dobře ujet soupeřům a tak každý pokus o trhák byl postupem času ostatními dojet.
V cíli byl nakonec šťastnější Martin Horák, který doslova o centimetry přespurtoval plzeňského závodníka Ondřeje Lukeše.
Se ztrátou dvou a půl sekundy dojel bronzový Tomáš Doležal. Mezi favority se překvapivě na čtvrtou příčku vklínil i neznámý Tomáš Trunschka. Ten dojel před dvojicí bikerů týmu České Spořitelny - Jaromírem Purmenským a Stanislavem Hejdukem. Další jezdci měli na první šestici ztrátu už více než dvou minut.