V šachovém turnaji triumfovali Hába a Jansa

Velmistr Petr Hába se stal vítězem devátého ročníku mezinárodního šachového festivalu Schneider Bohemia Plzeň 2003, který se konal v areálu střeleckého stadionu v Plzni-Lobzích. Na tento turnaj, jehož hlavní částí je mezinárodní mistrovství České republiky mužů, se sjelo 206 šachistů, z toho sedm velmistrů. Šlo o nejsilněji obsazený turnaj, který kdy západočeská metropole hostila.

Hlavní turnaj, mezinárodní mistrovství České republiky mužů, obsadilo 115 hráčů a kvalitu dokládá fakt, že mezi nimi bylo šest velmistrů. Takto silný turnaj ještě v Plzni nebyl. Hrálo se švýcarským systémem.
Za Petrem Hábou obsadil vynikající druhé místo Vlastimil Jansa, několikanásobný mistr republiky, který v současné době působí jako trenér v Lucembursku.
Vlastimil Jansa měl v létě napilno. Dopisoval knihu a měl trenérské povinnosti i v Čechách. Tady v Plzni objevil řadu mladých talentů, ať už to byl pardubický Viktor Láznička nebo Plzeňák Jan Příborský. Jansa si nakonec splnil daný cíl a spolu s Hábou postoupil do uzavřeného finálového turnaje mistrovství republiky. Dál ho opět čeká trénování v Lucembursku.
Úroveń turnaje odpovídala vynikajícímu obsazení. Neztratili se ani Západočeši.
A k výsledkům. První a druhou příčku v mezinárodním mistrovství ČR zaujali už zmiňovaní Hába a Jansa, třetí byl také sedmibodový Jan Michálek ze Sokola Plzeń 1. Až devátý pak skončil Rus Fedorčuk, jemuž porážkou sebral lepší umístění právě Michálek. V B turnaji juniorů triumfoval domažlický Lubomír Petera, open turnajem dospělých nejlépe prošel Josef Lexa ze Slovanu Bohnice.