V sokolovském paneláku přestane téct voda

Obyvatelé soukromého domu ve Smetanově ulici v Kraslicích na Sokolovsku se už dávno rozloučili s dodávkami tepla a teplé vody. Teď ve středu jim přestane téci také studená pitná voda.

Jarní servisní akce AUTO CB

Obyvatelé soukromého domu ve Smetanově ulici v Kraslicích na Sokolovsku se už dávno rozloučili s dodávkami tepla a teplé vody. Teď ve středu jim přestane téci také studená pitná voda. Zavření kohoutu pro panelák, kde žije posledních pět rodin i s malými dětmi, ohlásil dodavatel, Kraslická městská společnost (KMS). Déle než půl roku jí majitel domu Miroslav Matušek dluží za vodu 75.000 korun, napsala to Mladá fronta Dnes (MfD) v regionální příloze.
Vodu zastaví dodavatel 23. srpna. Dluh pochází už z loňského roku a k zaplacení se majitel nemá. Podle jednatele KMS Otakara Miky byl podnikatel na hrozící odpojení domu od vody telefonicky upozorněn, ale odezva nebyla žádná. "Řekl s naprostým klidem, ať vodu zastavíme, že chce nájemníky stejně vystěhovat," dodal Mika.
Lidé, kteří v paneláku zůstali, vidí viníka ve svém domácím Matuškovi. "Bere od nás peníze. Kolem 8000 měsíčně. Ale už rok tady neteče teplá voda, netopí se, nejezdí výtah. Už nezaplatím ani halíř," rozčiluje se Bohuslav Bedlík. Ostatní nájemníci přemýšlejí, jak se bez vody obejdou. "Načepuji si ji do zásoby. Nějak to musím vydržet. Budu si kupovat vodu balenou," řekla důchodkyně, která tu bydlí už 30 let.
Podnikatel Miroslav Matušek tvrdí, že nemůže dodavatelské firmě platit, protože mu nájemníci dluží značné částky. "Všichni vám řeknou, že nájem platí, ale není to pravda," uvedl Matušek. "Někteří tady bydlí neoprávněně. Mají extrémní spotřebu vody. Peníze vybrané za teplo a vodu posílám na účet KMS," řekl MfD odmítl Matušek.
Soukromý panelák ve Smetanově ulici se v poslední době stal ghettem pro chudé. Jako do ubytovny sem ze širokého okolí mířily rodiny, které už neměly kam jinam jít. Když nemohly platit vysoký mnohatisícový nájem, raději před hrozbou vystěhování brzy odešly. A po nich zůstaly dluhy i vybydlené a zničené byty.
Nájemníci, kteří zůstali, se až na výjimky bojí otevřeně mluvit. "Za garsonku platím měsíčně 6000 včetně služeb, které ale nikdo nezajišťuje. Bydlíme tu jako v holobytech. Je tu i rodina s pěti malými dětmi," uvedl nájemník, který si přál zůstat v anonymitě.
Městský úřad se nechystá do sporů mezi podnikatelem, dodavatelem vody a nájemníky zasahovat. "Město těm lidem nemůže pomoci. Je to věc jejich a pana Matuška. Když budou nějakým způsobem ohroženy děti nájemníků, pak zasáhne náš sociální odbor," dodal mluvčí kraslické radnice Pavel Reichard.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 21.08.2006 16:21



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka