V závěrečném spurtu Giant ligy rozhodl Pečenka

Sedmdesátičlenné startovní pole se sešlo ve středu vpodvečer ve sportovním areálu Rapid sport při 17. díle Giant Ligy - VC BETATECH Rokycany. Závod okořenila čerstvá mistryně ČR Martina Růžičková (Dukla Praha) s Japonskou závodnicí Ayako Toyooko.

Sedmdesátičlenné startovní pole se sešlo ve středu vpodvečer ve sportovním areálu Rapid sport při 17. díle Giant Ligy - VC BETATECH Rokycany. Závod okořenila čerstvá mistryně ČR Martina Růžičková (Dukla Praha) s Japonskou závodnicí Ayako Toyooko. Ostré tempo rozjel Filip Eberl (Scania Apache) a natáhl v prvních kilometrech celý peloton. Na 7. km došlo k hromadnému pádu, ze kterého si zlomeninu klíční kosti odvezl Špolc Milan (KHS Cenytisku.cz). Karambol rozhodil startovní pole na malé skupinky, které se však po dalších kilometrech sjely. Aktivně si v závodě vedl Martin Pečenka (AC Sparta Praha) a Jiří Tobrman (Ramala Plzeň), který nasbíral 4 prémiové body. Devět kilometrů před koncem odskočil pelotonu Jiří Bouška (Spastick Handicap). Jeho snaha však skončila po 4 km, kdy byl pohlcen skupinou jezdců. Závěrečný spurt s přehledem vyhrál Martin Pečenka (Sparta) a mohl si tak vychutnat vítězství. Z tipovací soutěže diváků se radoval pan Koubovský Jiří, který si odnesl láhev Bohemia Sektu. Závodníkům se po 17. závodě škrtalo osm nejhorších výsledků, a to s celkovým pořadím lehce zamíchalo.