Vágner zajistil Viktorii výhru nad Příbramí

Fotbalisté Plzně porazili v 10. kole Gambrinus ligy ve Štruncových sadech Příbram 2:1

Fotbalisté plzeňské Viktorie otočili utkání s Marilou Příbram a zvítězili 2:1. Výhru jim svou pátou trefou v sezoně zajistil Robert Vágner.
Utkání začalo ve velkém tempu a úvodní šanci si vypracovali hosté, Straceného technickou střelu k pravé tyči ale dokázal brankář Ticháček vyrazit. Záloha hostí v úvodní půlhodině přehrávala své protějšky. Po čtvrthodině vypálil z dálky
Koloušek, Ticháček jeho ránu vyrazil pouze k dobíhajícímu Stracenému, ale ten v jasné pozici trefil pouze klečícího brankáře.
O minutu později se už hosté radovali, Otepka zahrál roh z levé strany na přední tyč, kam naběhl Mendy a hlavou otevřel skóre.
Až obdržená branka donutila domácí tým k větší aktivitě. Pevnou obranu hostů však překonával jen těžko. Největší potíže měl hostující brankář Pařízek s nepovedeným centrem Bartesky z
pravé strany, který vytěsnil mimo tři tyče konečky prstů. Za chvíli pronikl z levé strany do šestnáctky hostů Limberský, přihrával před prázdnou branku Vágnerovi, ten ale ve skluzu
nedokázal usměrnit míč do sítě.
Pak zůstal míč po rohu domácích na hranici malého vápna, kde ho hostující obránci nedokázali
odkopnout. Zmocnil se ho Fillo, přihrál Zakopalovi a ten vyrovnal.
Většinu druhého poločasu byli pány na trávníku hosté. Chyběla jim však finální přihrávka. Blízko k druhé brance měl Riegel, v jasné pozici ale hlavičkoval dva metry vedle pravé tyče
Ticháčkovy branky.
Domácí se spoléhali především na rychlé brejky a jeden z nich vyšel v 73. minutě. Limberský našel centrem z levé strany za obranu hostů zabíhajícího Vágnera a ten střelou z voleje dokonal obrat. Domácí se po vstřelení vedoucí branky stáhli do obrany.
Vyrovnat mohli hosté v předposlední minutě, po
dlouhém centru se v pokutovém území domácích objevili Hašek a Formánek, při zakončení se však ve výskoku srazili a míč minul Ticháčkovu branku.
Domácí kouč Zdeněk Michálek navzdory vítězství po utkání prohlásil že jeho mužstvo předvedlo nejhorší vstup do utkání v této sezoně. "Hráli jsme příliš pasivně, hráči jakoby čekali až
dostanou gól. Poté, co jsme ho dostali, jsme se naštěstí zlepšili a po nacvičeném rohovém kopu vyrovnali," řekl Michálek.
Uznal, že se k jeho mužstvu dnes přiklonilo i štěstí. Trenér Příbrami Pavel Tobiáš vyzdvihl kvalitu a pochválil také hru Plzně. "Domácí hráli houževnatě, šli za výhrou. Navíc mají v mužstvu několik individualit a jedna z nich, Vágner, nám
dala rozhodující branku." I on hovořil o štěstí. "Nám při neproměněních šancích chybělo, proto jsme dnes utkání nezvládli," dodal Tobiáš.
Hrdinou utkání se stal s pěti góly nejlepší střelec Viktorie Plzeň v letošní sezoně Robert Vágner. Trefou ze 73. minuty zaznamenal celkově svůj 54. gól v nejvyšší soutěži. Šťastný
střelec po utkání prohlásil: "Šancí dnes moc nebylo, rozhodlo štěstí, které ale přeje připraveným."
Plzeň po dnešní výhře stoupá tabulkou, přesto Vágner myslí především na záchranu. "Cíl zůstává stejný - zachránit se. Jsem rád, že k tomu
přispívám góly, někdo je dávat musí. Fotbal je kolektivní hra a nám se teď daří," řekl jednatřicetiletý útočník.
Gambrinus liga, 10. kolo: Viktoria Plzeň - Příbram 2:1 (1:1). Branky: 30. Zakopal, 73. Vágner - 16. Mendy. Rozhodčí: Šedivý
- Holub, Ondo. ŽK: Pilař, Vágner, Limberský - Penner. Diváci: 4057.
Plzeň: Ticháček - Procházka, Zakopal, Rada, Smola - Fillo, Pilař, Barteska (58. M. Knakal), Limberský - Bednář (89. Kousal), Vágner (76. Šíma). Trenér: Michálek.
Příbram: Pařízek - Buryán (84. Hašek), Mácha, Formánek, Penner - Otepka, Koloušek, Riegel, Čupr (79. Huňa) - Stracený, Mendy (79. Klesa). Trenér. Tobiáš.