Vágner zařídil vítězství Viktorie nad Sigmou

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve třetím kole Gambrinus ligy Olomouc 1:0, v tabulce jsou třetí!

Fotbalisté Viktorie Plzeň dnes porazili ve třetím kole Gambrinus ligy Sigmu Olomouc 1:0 a v tabulce jsou třetí! Vítězství nováčka zařídil útočník Robert Vágner, který v 71. minutě chladnokrevně po centru Filla poslal míč do sítě. Na hřišti přitom byl pouhých dvanáct minut. Olomouc ztratila první body v sezoně.
Od úvodního hvizdu ve Štruncových sadech obě mužstva předváděla důrazný fotbal, a tak rozhodčí Kovařík často přerušoval hru hvizdem signalizujícím faul. To vyhovovalo především domácí Viktorii, která se po standardních situacích trefila zatím v obou odehraných utkáních letošní sezony. Po úvodním rohu olomoucké obraně poprvé zatrnulo, když Barteska našel hlavu Filla, který však netrefil branku. Viktoria poté pokračovala v nátlakové hře. Její akce ale často končily na hranici šestnáctky, kde její akce zastavovala výborně organizovaná olomoucká defenziva.
Největší šanci prvního poločasu měli domácí v 15. minutě, kdy aktivní Limberský zakončil svůj průnik technickou střelou k levé tyči, se kterou si brankář Lovásik poradil.
Do druhé půle nastoupili aktivněji znovu domácí a jejich špílmachr Barteska zaměstnal hned zkraje v
rozmezí osmi minut brankáře Lovásika dvěma dalekonosnými střelami. Plzeň svého soupeře na rychlém, mokrém trávníku kombinacemi dostala pod tlak. Procházkova hlavička po rohu ještě mířila vedle levé tyče hostí, v 70. minutě se už ale
Západočeši radovali. Barteska založil kolmou přihrávkou na Filla rychlý útok, který skončil přesně načasovanou přihrávkou před poloodkrytou
branku, kde nabíhající Vágner neměl problémy usměrnit míč do sítě.
Hosté se ze šoku po obdržené brance těžko vzpamatovávali a tak byli rádi, že Pilařova rychlá střela ze 20 metrů minula jejich branku. Olomoucký trenér Uličný poslal v závěru na trávník třetího útočníka Rojku a hosté se vysokými nákopy pokoušeli o překonání plzeňské obrany. Nejblíže vyrovnání byl právě Rojka, jehož
hlavička jen těsně minula domácí branku. Plzeň si však už zaslouženou výhru vzít nenechala a v ligové tabulce se posunula na skvělé třetí místo před dnešního soupeře.